RASPUCANI KATALONCI: Četvorka Barselone, tri gola Pedra

Priemera

Barselona savladala Rajo Valjekano sa 4:0

Fudbaleri Barselone zadržali su maskimalan učinak u španskoj Primeri, pošto su u petom kolu pobedili domaći Rajo Valjekano sa 4:0 (2:0).Najzaslužniji za novu pobedu Barselone bio je Pedro, koji je ostvario het-trik. Napadač Katalonaca pogodio je mrežu Madriđana u 33, 47. i 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Fabregas 10 minuta pre kraja meča. Odličnu priliku za domaće fudbalere propustio je Trasoras, koji nekoliko trenutaka nakon prvog Pedrovog gola nije iskoristio penal.Ekipe Real Sosijedada i Malage podelile su bodove (0:0), a pobednika nije bilo ni na meču Almerije i Levantea (2:2).Domaćin je imao dva gola prednosti, ali je u 55. minutu ostao sa igračem manje i tim iz Valensije je uspeo da dođe do boda.Rezultati i strelci 5. kola Primere:

Real Sosijedad - Malaga 0:0

Almerija - Levante 2:2

(Versa 45. penal, Suso 51 - El Žar 55. penal, Diop 60)

Rajo Valjekano - Barselona 0:4 (Pedro 33, 47, 72, Fabregas 80)

Valjadolid - Atletiko Madrid 0:2 (0:0)