POGODIO I U DERBIJU: Ljajić dao gol u trijumfu Rome nad Lacijom

Serija A

Juventus porazio Veronu za koju je ceo meč na klupi presedeo Boško Janković

Fudbaleri Rome pobedili su Lacio sa 2:0 (0:0) uz gol srpskog internacionalca Adema Ljajića, dok je Juventus savladao Veronu rezultatom 2:1 (2:1) u utakmicama 4. kola Serije A. "Vučica" je povela golom Balzaretija u 63. minutu, a pobedu domaćinu overio je sa bele tačke Ljajić u nadoknadi sudijskog vremena. Srpsklom fudbaleru ovo je prvenac u velikom derbiju, a drugi u dresu Rome.

Srpski fudbaler, koji je na teren ušao u 49. minutu, je u drugom poluvremenu uneo neophodnu svežinu u igru Rome, a nad njim je načinjen prekršaj za najstrožu kaznu u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Šampion Juventus je teže nego što se očekivalo kod kuće savladao Veronu, a svi pogotci viđenji su u prvom poluvremenu. Gosti su poveli u 37. minutu preko Kaćatorea, izjednačio je Tevez četiri minuta kasnije, da bi tri boda "Staroj dami" doneo Ljorente.

Srpski fudbaler Boško Janković presedeo je čitav meča na klupi gostiju.

Fiorentina je odnela ceo plen protiv Atalante iz Bergama i ostala u vrhu tabele. Golove za tim iz Firence postigli su Matijas Fernandez pred kraj prvog i Đuzepe Rosi sredinom drugog poluvremena.