ZVEZDA ZASIJALA U VITORIJI: Nelson i Dženkins razbili Laboral

Evroliga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Laboral Kuću (73:63)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u četvrtom kolu Grupe D Evrolige Laboral Kuću (73:63) u Vitoriji i time značajno poboljšali izglede da se u drugom delu prve faze bore za plasman u TOP 16 Zvezda je fantastično počela prvu četvrtinu, Demarkus Nelson je gotovo bez greške vodio tim trenera Radonjića, koji je na isteku desetog minuta imao prednost od 25:15. U drugih deset minuta Crvena zvezda, čiji je trener Dejan Radonjić zbog ulaska u teren dobio tehničku grešku nije ličila na tim iz prve deonice. Poena dugo nije bilo, odbrana je popustila, što je tim iz Vitorije iskoristio i serijom 12:0 minut i po pre poluvremena stigao do izjednačenja 31:31.

Zvezda je u trećem kvartalu usepela da umiri igru, a poenima Nelsona vratila je vođstvo na svoju stranu 48:46. Do isteka tridesetog minuta Zvezda je igrala strpljivo i uspela je da u poslednjih deset minuta uđe sa vođstvom 54:51. Na početku poslednjeg kvartala igralo se poen po poen, a na polovini deonice bilo je 61:58 za srpski tim. Dobru odbranu Zvezda je posle poena Šilba i Nelsona materijalizovala vođstvom 65:60 tri minuta pre kraja. Ulaz i pogodak Dženkinsa trasirao je put Zvezdi ka pobedi, koja znači ostanbaak u trci za plasman u TOP 16.

Treća četvrtina

24 sekunde pre kraja Laborl, koji je u drugih 10 minuta primio svega šest poena, je poenima Noćionija poveo 32:31

Minut i po pre kraja Laboral je serijom 12:0 sustigao prednost Zvezde 31:31. Tim trenera Radonjića nema načina da postigne koš.

Serija domaćih traje, a Zvezda koja dugo vremena nije dala koš i dalje vodi 31:26

Zbog ulaska u teren trener Dejan Radonjić je dobio tehničku grešku, a Laboral je smanjio na 24:31

Polovinom drugog kvartala Zvezda vodi 31.21

Na početku druge četbrtine, oba tima su prilično rastrčana, ali bez koncepcije.

Druga četvrtina

Do kraja fantastične prve četvrtine Zvezda je vodila 25:15

Minut kasnije bilo je 21:10

U osmom minutu Zvezda je posle koša Marjanovića imala plus devet -19:10

Zvezda je u šestom minutu imala vođstvo 17:8, a ekipu trenera Dejana Radonjića odlično vodi plej Demarkus Nelson.

Prva četvrtina

Crveno beli u meč sa Laboralom ulaze posle dva vezana poraza, od Panatinaikosa i Budućnosti. Ni ekipi trenera Serđa Skariola u španskom prvenstvu ne ide najbolje (1-3 posle četiri kola), ali je redovni učesnik Evrolige u znatno povoljnijoj poziciji u elitnom evropskom rangu posle tri kola, sa dva trijumfa.