PRESKOČENO JEZERO: Desetkovani Partizan se poigravao sa Radničkim

ABA liga

Košarkaši Partizana savladali su Radnički (92:66)

Košarkaši Partizana pobedili su u Kragujevcu Radnički sa 92:66 (25:13, 20:14, 22:13, 25:26) u derbi utakmici devetog kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Bogdan Bogdanović sa 22 poena uz osam asistencija i tri skoka, dok je Žofri Lovernj dodao 17. U ekipi Radničkog po 13 poena postigli su Sava Lešić i Miloš Dimić. Partizan je na gostovanju u Kragujevcu u hali Jezero prikazao odličnu igru i lako zabeležio pobedu posle poraza u "večitom" derbiju od Crvene zvezde. Crno-beli su se tako, makar do sutra, vratili na lidersku poziciju ABA lige sa sedam pobeda i dva poraza, dok je Radnički upisao šesti poraz u devetom meču i nalazi se na 10 mestu.

Polovinom prve četvrtine ekipa trenera Duška Vujoševića je preuzela kontrolu nad utakmicom, i mini-serijama stekli dvocifrenu prednost, koju je do kraja meča samo povećavala. Crno-beli su u poslednju četvrtinu ušli sa prednošću od 67:40, koju su bez ikakvih problema na odlična način očuvali do kraja meča..

Tekstualni prenos

Partizan je rutinski završio posao i iako značajno oslabljen neigranjem Vestermana i povredama pre svega Kinzija, lako je ostvario sedmu pobedu u regionalnom nadmetanju.

Četvrta četvrtina

Iako je trener Vujošević zbog zgusnutog kalendara utakmica i povreda, primoran da šansu da i mađim igračima, prednost Partizana se u trećem kvartalu povećala na 40:67

Treća četvrtina

U drugom kvartalu Radnički je trojkama pokušao da uhvati priključak, ali su Musli i Gagić iz reketa povećavali prednost gostiju, koji na poluvremenu vode 45:27

Druga četvrtina

Perfektnom igrom Bogdana Bogdanovića, kojki je u prvih deset minuta bez promašaja postigao sito toliko poena, a koga je odlično pratio pre svega Žofri Lovernj, Partizan je prvu deonicu rešio u svoju korist 25:13

Prva četvrtina

Aktuelni šampion Srbije i regiona Partizan nalazi se na drugoj poziciji na tabeli sa učinkom od 6 pobeda i dva poraza, dok je kragujevački tim trenutno na devetom mestu sa skorom od pet izgubljenih mečeva i tri pobeda.

ABA liga, 9. kolo Solnok - Budućnost 75:84 Široki - Krka 63:68 Radnički - Partizan 66:92 Cibona - Zadar 91:74 MZT Skoplje - Igokea 90:85 Olimpija - Cedevita 69:71