LAGANO: Zvezda lako dobila Krku, ali ostala bez Mitrovića

ABA liga

Beograđani slavili 78:69 i nastavili pobednički niz

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Novom Mestu domaću Krku sa 78:69 (18:14, 14:12, 25:14, 21:29) u utakmici 10. kola ABA lige i sačuvali prvo mesto na tabeli.Meč u Novom Mestu obeležila je i teška povreda kolena Luke Mitrovića, koji je u drugoj četvrtini nezgodno doskočio na parket i verovatno mu predstoji duža pauza.Crveno-beli su vodili od početka utakmice, a protivnika su "slomili" krajem treće deonice, kada su se odlepili na 55:37.Kapiten Marko Simonović predvodio je crveno-bele sa 17 poena, dva manje postigao je Jaka Blažič, a Demarkus Nelson dodao je na to još 14 poena. U domaćoj ekipi, koju trenira Aleksandar Džikić, najefikasniji bio je Jaka Klobučar sa 26 poena.Crveno-belima je ovo osma pobeda u regionalnom takmičenju, dok je Krka zabeležila šesti poraz.

Tekstualni prenos

Krka je u poslednjoj deonici uspela da smaniji prednost Zvezde, ali ne i da ugrozi pobedu. Na kraju 78:69 za goste

Četvrta četvrtina

Izabranici trenera Dejana Radonjića, povećavaju prednost i sa 25 poena u trećem kvartalu posle tri četvrtine vode 57:40

Treća četvrtina

Krka je u nastavku uspela da izjednači, ali je dedeo igre koji je obeležila povreda kolena Zvezdinog centra Luke Mitrovića završen vođstvom gostiju 32:26

Druga četvrtina

Zvezda je sve vreme prvog kvartala bila u vođstvu. U jednom momentu sedam poena, a na isteku desetog minuta 18:14

Prva četvrtina Crveno-beli su pre manje od 48 sati igrali iscrpljujući meč sa Makabijem, a u Sloveniji neće moći da računaju na povređenog Raška Katića.

I Krka ima svoje probleme, pošto neće igrati Armsted, Edo Murić i Jasmin Hukić.

Zvezda za sada ima skor 7-2, a Krka 4-5.

ABA liga, 10. kolo MZT Skoplje - Cibona 88:93 Cedevita - Solnok 98:87Krka - Crvena zvezda 69:78 Zadar - Široki 77:69