ZVEZDA NEMOĆNA U SKOPLJU: MZT nadigrao crveno-bele!

Beograđani doživeli treći poraz u ABA ligi

MZT je posle velike borbe nadigrao Crvenu zvezdu s 65:58 u meču 12. kola ABA lige

SKOPLJE - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Skoplju od ekipe MZT-a rezultatom 65:58 (18:17, 18:11, 13:18, 16:12) u meču 12. kola regionalne lige.Crvena zvezda je doživela treći poraz u regionalnoj ligi. Zvezda ima i devet pobeda. Makedonci su ostvarili petu pobedu, a imaju i sedam poraza.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dejvis sa 19 poena, dok je Marinković dodao 11. U ekipi Crvene zvezde bolji od ostalih bio je Demarkus Nelson sa 13 poena, dok je Raško Katić ubacio 12.Crvena zvezda će u narednom kolu dočekati Cibonu, dok je MZT gostovati ekipi Radničkog.

MZT Skoplje - Crvena zvezda Telekom 65:58 (18:17, 18:11, 13:18, 16:12)

MZT Skoplje: Sinovec 9 (4as), Markovski 4, Kostoski, Stajić 2, Lučić 2, Stojanovski 3, Gečevski 9 (7sk), Mladenovski, Čekovski 6, Otašević, Marinković 11, Dejvis 19 (5sk).

Crvena zvezda Telekom: Cvetković, Lazić 2, Blažič 7, Simonović 6, Marjanović, Radenović 5, Katić 12, Ristić, Tejić, Nelson 13 (4sk), Dženkins 11, Šilb 2.

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao da je MZT zasluženo došao do pobede.

"Znali smo da nas čeka jako težak meč s obzirom na naporan ritam u kome se nalazimo, kao i zbog skraćene rotaciju za koju smo očekivali da će jednom isplivati na videlo. Nažalost, to se dogodilo na gostovanju u Skoplju. Loše smo igrali prvo poluvreme, nismo bili dovoljno koncentrisani i što je još važnije nismo imalo potrebni agresivnost u dobrani. U nastavku smo se popravili, ali kada se lomio rezultat donosili smo loše odluke i to nas je odvelo u poraz", rekao je Radonjić.

TOK UTAKMICE

IV četvrtinaZvezda je u 31. minutu preko Simonovića uspela da izjednači na 49:49. U naredna tri minuta nijedan tim nije uspeo da postigne nijedan poen. Zvezda je u 34. minutu povela trojkom Dženkinsa s 52:49. Usledila je serija domaćih od 6:0 u 36. minutu za novi preokret i vođstvo MZT-a od 55:52. Zvezda je izjednačila na 55:55, a Dejvis je trojkom doneo prednost MZT-u. Zvezda je izjednačila na 58:58. Usledila je neizvesna završnica, koja je pripala domaćima, 65:58.

III četvrtinaZvezda je zaigrala angažovanije u drugom poluvremenu, a u 23. minutu bilo je 36:35 za MZT. Usledio je višeminutni prekid zbog problema sa semaforom. Utakmica je potom nastavljena, a prekid je više prijao domaćim igračima koji su ponovo stekli osetniju prednost. Međutim, Zvezda je u 28. minutu posle dobre igre u odbrani i napadu uspela da izjednači na 41:41. MZT je do kraja četvrtine uspeo ponovo da stekne prednost i da posle 30 minuta povede s 49:46.

II četvrtinaMZT je zaigrao angažovanije u drugoj četvrtini i u 15. minutu stigao do najveće prednosti od 25:19. Zvezda je u 17. minutu prišla na minus dva poena, 25:23. Međutim, usledio je period nešto lošije igre gostiju, a domaći su to iskoristili i u 19. minutu poveli s 34:27. Katić u poslednjem minutu prve četvrtine koristi jedno slobodno bacanje za 34:28. Gečevski je iskoristio poslednji napad u prvom poluvremenu za vođstvo domaćih od 36:28.I četvrtinaObe ekipe ušle su oprezno u meč, a u prvih 5 minuta nije tim nije stvorio osetniju prednost. Zahvaljujući dobrim odbranama viđen je mali broj poena, a igralo se koš za koš. Zvezda je u 6. minutu povela s 10:8. Zvezda je u 9. minutu imala vođstvo od 17:14, ali je MZT ipak prvu četvrtinu dobio s 18:17.