PRVENAC: Radnički dobio Strazbur i ostao u igri za osminu finala

Evrokup

Kragujevčani savladali francuskog evroligaša 92:82

Košarkaši Radničkog pobedili su u Kragujevcu francuski Strazbur sa 92:82 (21:24, 25:18, 19:25, 27:15) u utakmici četvrtog kola Grupe N druge faze Evrokupa i ostvarili prvi trijumf u tom takmičenju.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Miloš Dimić sa 19 poena, dok je Dušan Mlađan ubacio 15, Marko Brkić i Marko Marinović postigli su po 13. U ekipi Strazbura istakao se Butsi Tornton sa 21 poenom, a Antuan Dio postigao je jedan manje. Francuska ekipa je bolje počela meč te je tri minuta pre kraja prve deonice imala devet poena prednosti (19:10), ali su Kragujevčani u samoj završnici napravili seriju 9:0 i došli do izjednačenja, međutim, Strazbur je na prvi odmor uspeo da ode sa tri poena prednosti. Radnički je dobrom igrom u drugoj četvrtini preokrenuo rezultat i na poluvreme otišao sa prednošću. Tokom treće deonice ekipe su smenjivale u vođstvu, a u poslednjoj četvrtini Radnički je serijom od 8:0 prelomio meč i u hali Jezero došao do prve pobede u drugoj fazi Evrokupa.

Tekstualni prenos

Izabranici trenera Miroslava Nikolića, sačuvali su prednost i na kraju pobedili 92:82

Serijom 16:6 Radnički je poveo 81:73

Četvrta četvrtina

Francuzi igraju dobro poslednji deo treće četvrtine i na isteku 30. minuta vode 65:67

Kragujevčani imaju plus šest, tri minuta pre kraja četvrtine 53:47

Radnički je opet poveo 54:51

Starzbur je izjednačio 51:51

Treća četvrtina

Na poluvremenu domaći tim vodi 46:42

Kragujevčani čuvaju prednost, koja je u jednom momentu iznosila i šest poena 42:36

Radnički je preokrenuo rezultat i posle četiri minuta drugog kvartala poveo 35:30

Druga četvrtina

Radnički je sve vreme u zaostatku, u jednom momentu bilo je 8:17, tako da izabranici trenera Nikolića, posle desetminuta mogu biti zadovoljni, jer je minuis samo tri poena 21:24

Prva četvrtina

Strazbur je pre sedam dana u krajnje neizvesnoj utakmici, slavio je pobedu 80:76, ali je ostao utisak da Šumadinci mogu da igraju sasvim ravnopravno sa rivalom koji je došao iz Evrolige.