DABL-DABL: Labovićeve majstorije, pobeda Galatasaraja

Srbin u prvoj utakmici imao 23 poena i 12 skokova

U meču 18. kola odigranom u Istanbulu Alijaga je posle velike borbe poražena od učesnika Top 16 faze Evrolige Galatasaraja sa 94:80

Srpski košarkaš Dragan Labović već u prvoj utakmici u dresu Alijage pokazao je da će biti veliko pojačanje ekipi koja će se u nastavku turskog šampionata grčevito boriti za opstanak.U meču 18. kola odigranom u Istanbulu Alijaga je posle velike borbe poražena od učesnika Top 16 faze Evrolige Galatasaraja sa 94:80, iako je na nekoliko minuta pre kraja imala priliku da napravi veliki preokret.Labović je na parketu proveo 33 minuta i za to vreme bio je najefikasniji igrač svoje ekipe sa 23 poena (šut za 2p 8/15, za 3p 2/5, slobodna bacanja 1/3) uz 12 skokova (6 u odbrani +6 u napadu) i jednu rampu. Bora Pačun je dodao 18, a Šon Džejms 14 poena.U timu Galatasaraja Malik Herston je imao 24 poena, Husein Koksal 15, a Zoran Erceg 14 uz deset skokova. Milan Mačvan zbog povrede nije bio u postavi ekipe iz Istanbula.Alijaga će i naredne nedelje gostovati u Istanbulu evroligaškoj ekipi, ovoga puta Fenerbahče Ulkeru. Galatasaraj očekuje gostovanje u Beogradu ekipi Partizana u četvrtak u okviru Evrolige, dok će u turskom šampionatu igrati na strani protiv Tofaša.