JUNAK: Aleksandrov doneo trijumf Oldenburgu

košarka

Nemanja Aleksandrov je bio najzaslužniji za pobedu protiv Trira 82:80. Srbin je meč završio sa 14 poena i sedam skokova

Košarkaši Oldenburga pobedili su Trir na strani rezultatom 82:80 u 22. kolu Bundeslige, a junak tog trijumfa bio je Nemanja Aleksandrov.Aleksandrov je postigao ključne poene za 22. pobedu svog tima u poslednjih par minuta utakmice, a takođe je bio i jedan od najefikasnijih. Srpski košarkaš meč je završio sa 14 poena i sedam skokova.Uz Aleksandrova istakao se još Kris Krejmer, koji je upisao 19 poena i šest asistencija. U poraženom timu, 17 poena postigao je Andreas Zajfert, dok je jedan manje dodao Džermejn Baknor.Oldenburg je, inače, do trijumfa došao posle preokreta, pošto je Trir gotovo sve vreme u drugom poluvremenu držao prednost. Posle novog trijumfa Oldenburg i dalje drži četvrto mesto na tabeli sa 16 pobeda i šest poraza, dok na čelu Bajern ima 19 pobeda i dva poraza, ali utakmicu manje.U narednom kolu, 26. februara, Oldenburg dočekuje Bajrojt.