Devojke bile bez ideje i borbenosti

Drugi poraz naših košarkašica

Basket2000 Esprit medien izgubila na gostujućem terenu od Basket Flejmsa/2 rezultatom 52:47

Ispale iz ritma.Ženska ekipa Basket2000 esprit medien izgubila je na gostujućem terenu od tima Basket Flejms/2 rezultatom 52:47. Definitivno je bilo moguće ostvariti pobedu, ali zbog lošeg starta i nefokusiranosti na igru tokom većeg dela utakmice, košarkašice Basket2000 Esprit mediena doživele su drugi poraz.Od samog početka utakmice, igraćčice Basket2000 Esprit mediena nikako nisu uspevale da pronađe uobičajeni ritam igre. Već tokom prve četvrtine domaća ekipa uspela je rezultatski da se odvoji. Loša odbrana, te bezidejnost i statičnost u napadu odvele su našu ekipu na odmor sa 13 koševa zaostatka (30:17).Nakon pauze igračice Basket2000 Esprit mediena podigle su nivo igre, te u nekoliko odlično odigranih akcija zabeležile poene. Prednost ekipe Flejmsa od 13 koševa iz prvog dela utakmice brzo se topila. Serijom 9:0 u poslednjim minutima treće četvrtine naše košarkašice hvataju rezultatski priključak s domaćom ekipom (38:37).Iako je očigledno da Basket2000 Esprit medien ima kvalitetniji tim od Flejmsa, to se ovog puta nije pokazalo na terenu. Bez konstantnog kvaliteta u igri i sa stalnim padovima koncentracije, naše košarkašice nisu mogle da se nose s raspoloženom ekipom Flejmsa, koja je brzo i efikasno iskorišćavala sve naše greške. Tako je bilo i početkom četvrte četvrtine, kad su naše košarkašice uspele da postignu tek dva koša u prvih pet minuta, dok su protivnice ređale koš za košem. Ni velika pomoć naših navijača nije mogla da spreči pobedu košarkašica Flejmsa. Loša igra, gorak poraz i jedna od najgorih partija u ovoj sezoni je jedino što će se pamtiti s ovog meča.

Za 10 danaPrilika za revanšPriliku za iskupljenje košarkašice Basket2000 Esprit mediena imaju već 16. marta u gradskoj dvorani B (Stadthalle B), kad na svom terenu dočekuju ekipu Basket Flejmsa/2. Utakmica počinje u 16 sati i 15 minuta.