PARTIZANU VISI F4 I EVROLIGA: Crno-beli poraženi u Ljubljani

Olimpija slavila pred domaćim navijačima

Partizan je propustio da pobedom obezbedi plasman na završni turnir. Crno-beli su zadržali treće mesto na tabeli sa 15 pobeda i osam poraza

LJUBLJANA - Košarkaši Partizana poraženi su u Ljubljani od ekipe Olimpije rezultatom 66:59 (21:9, 21:16, 14:14, 10:20) u meču 23. kola regionalne ABA lige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Deividas Gailius sa 20 poena, dok je Jakov Vladović dodao 12. U redovima Partizana najbolji je bio Bogdan Bogdanović sa 19 poena, dok je Aleksandar Pavlović ubacio 11.Partizan je zadržao treće mesto na tabeli sa 15 pobeda i osam poraza. Olimpija je trenutno 10. sa devet pobeda i 14 poraza.Crno-beli će u narednom kolu dočekati Solnok.Partizan je loše ušao u utakmicu, a Olimpija je to iskoristila i dobila prvu četvrtinu s 21:9. Domaći košarkaši su do kraja prvog poluvremena povisili vođstvo na 42:25.Crno-beli su u trećoj četvrtini uspeli da smanje prednost Olimpije, ali su domaći uspeli da vrate vođstvo na plus 17, 56:39. Partizan je za samo dva minuta u završnici meča napravio seriju od 16:2 i prišao na 61:57. Međutim, crno-beli nisu uspeli da naprave preokret, a domaći su penal završnici slavili s 66:59.Cibona je posle produžetka pobedila MZT Skoplje s 93:90. U subotu su igrali: Crvena zvezda - Krka 78:65, Široki - Zadar 72:58, Radnički - Mega Vizura 84:86. Solnok je u petak pobedio Cedevitu s 68:67. U ponedeljak će igrati Budućnost i Krka.TOK MEČAI četvrtinaNa početku meča crno-beli nisu dolazili do pravih rešenja u napadu, jedino je Bogdanović pogodio trojku iz teške pozicije, a na drugoj strani Vladović je ubacio dve trojke iz čistih pozicija i bio je najzaslužniji za vođstvo domaćeg tima.Zahvaljujući odličnom šutu za tri poena Olimpija vodi sa 19:9.

Promašaji košarkaša Partizana obeležili su prvu četvrtinu pa pa crno-beli posle prve deset minuta igre gube sa 21:9. II četvrtinaPartizan je na startu druge deonice zaigrali nešto čvršće. Međutim taman kada se činilo da će crno-beli uhvatit kakav takav ritam novi problem. Joksimović je poentirao uz faul Muslija, koji je zaradio tehničku grešku zbog toga što je povukao sudiju. Usledila je rasprava trenera Duška Vujošević sa arbitrima. Joksimović je pogodio sva tri bacanja za vođstvo domaćina 28:15.Košarkaši Olimpije su nastavili da pogađaju sve živo i stižu do 20 poena prednosti - 39:19.Partizan je do kraja druge četvrtine uspeo da smanji prednost domaćin na 42:25.III četvrtinaPartizan je bolje ušao u treću četvrtinu i serijom od 4:0 smanjio na 42:29. Domaći nisu postigli nijedan poen u prvih 3,5 minuta treće četvrtine. Partizan je u 25. minutu smanjio prednost domaćih na 44:31.Međutim, Olimpija je do kraja treće četvrtine uspela ponovo da stigne do visoke prednosti od 56:39IV četvrtinaOlimpija je održavala prednost od 15 do 17 poena, a u 35. minutu bilo je 61:44 za domaći tim. Usledila je potom trojka Bogdanovića za 61:47Partizan je u 36. minutu smanjio prednost Olimpije na 61:51. Usledila je nova serija Partizana za 61:57.Crno-beli su na dva minuta pre kraja imali napad za minus dva, ali je Pavlović promašio zicer. Olimpija ponovo nije iskoristila napad, a Pavlović nije uspeo da pogodi za tri poena.Vladović je na 35 sekundi pre kraja iskoristio jedno bacanje za 62:57. Bogdanović u narednom napadu nije pogodio trojku, a Lovernj je promašio zicer.Olimpija je potom mirno meč privela kraju i zasluženo slavila s