UBEDLJIV REVANŠ CSKA: Partizan zamrznut na minus 32 u Moskvi!

Debakl crno-belih

Košarkaši CSKA su se revanširali Partizanu za poraz u Beogradu u prvom delu takmičenja faze Top 16 Evrolige

MOSKVA - Košarkaši Partizana poraženi su u Moskvi od ekipe CSKA rezultatom 84:52 (16:15, 22:7, 32:19, 14:11) u meču 10. kola grupe F Top 16 Evrolige.CSKA se revanširao Partizanu za poraz u Beogradu u prvom delu takmičenja u fazi Top 16 Evrolige.Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Vitali Fridzon i Saša Kaun sa po 13 poena. Nenad Krstić je ubacio 9 poena uz jedan skok i jednu asistenciju. Vladimir Micov je postigao 8 poena uz 5 skokova. U poraženoj ekipi bolji od ostalih je bio Žofri Lovernj sa 17 poena i pet skokova. U ekipi domaćina nije bilo ponajboljeg igrača Miloša Teodosića, a crno-beli su nastupili bez nedovoljno oporavljenog Tarensa Kinzija.Trener Partizana Duško Vujošević je bio nezadovoljan igrom svog tima.Partizan je zabeležio i osmi poraz u drugoj fazi takmičenja u Evroligi. Crno-beli se nalaze na pretposlednjem mestu na tabeli sa dva trijumfa i osam poraza.CSKA je prvi sa devet pobeda i jednim porazom.Partizan će u narednom kolu, 20. marta na svom terenu dočekati Makabi.

18:36 (40') - Kraj utakmice.

Milenko Tepić pogađa trojku u poslednjim sekundama. Ubedljiva pobeda CSKA od 84:52.

18:35 (39') - Gagić pogađa posle ofanzivnog skoka, a li Zozulin pogađa novu trojku za CSKA.

Gagić ponovo vredan u reketu rivala, Šukovcov pogađa jedno bacanje.

18:33 (38') - Domaći košarkaši održavaju visoku prednost, 83:47.18:28 (35') - Tajm-aut. CSKA na pet minuta pre kraja vodi s 80:43.18:21 (32) - CSKA serijom od 4:1 vodi neverovatnih 74:41.

Hajns otvara poslednju deonicu poenima. Krstić nastavlja seriju "armejaca". Micov postiže trojku. Pavlović prekida novu seriju košarkaša CSKA, ali na drugoj strani zakucava Voroncevič18:17 (30') - Lovernj pogađa uz faul, na drugoj strani zakucava Krstić.

Bogdanović pogađa, a uzvraća Pargo. Tepić siguran sa penala, a u poslednjim trenucima treće četvrtine Pargo pogađa jedno bacanje - 70:41.18:13 (28') - Tepić smanjuje prednost domaćih sa linije za slobodna bacanja, istom merom uzvraća Micov.

Nova trojka za CSKA, precizan je Krijapa. Crno-beli poene uglavnom postižu sa penala, a Micov pogađa novu trojku za "armejce" - 63:35.

18:10 (26') - CSKA stiče velikih 24 poena prednosti, 55:31.

Partizan loš u napadu, Kaun pogađa uz faul. Lovernj trojkom seče seriju ruskog tima, ali Džekson pogađa dva bacanja.

17:55 (22') - CSKA nastavlja sa odličnom igrom.

Domaći vode 44:26. Partizan je loše ušao u treću četvrtinu, a domaći košarkaši su kaznili svaki promašaj gostiju.

17:38 (20') - Žofri Lovernj prekida veliku seriju CSKA koji na odmor ima 16 poena prednosti

Žofri Lovernj, Foto: Saša Pavlić

Krilni centar Partizana Žofri Lovernj prekinuo je petominutni post svoje ekipe i zaustavio seriju domaćina 16:0. CSKA na odmor odlazi sa 16 poena viška - 38:22.

17:33 (18') - Velika serija CSKA, 16:0 - 38:20

Saša Kaun, Foto: AP

Nikako ne ide crno-belima u napadu. Bez poena su više od tri minuta. Za to vreme CSKA je napravio seriju 11:0 i prvi put u meču stekao dvocifrenu prednost.

17:30 (17') - Fridzon donosi CSKA devet poena prednosti - 29:20

Partizan se ne snalazi u fazi napada, a Fridzon sa pet spojenih poena donosi svom timu veliku prednost. Odjednom je ruski tim dodao gas i prilično "mrtvu" utakmicu odveo na svoju vodenicu.

17:28 (16') - Rusi održavaju minimalnu prednost - 20:16

Period igre u kome obe ekipe prave dosta grešaka u fazi napada. Mali broj poena karakteriše ovaj deo igre.

17:21 (11') - Voroncevič nastavlja seriju trojki - 19:15

Bek "Armejaca" Andrej Voroncevič otvorio je drugu četvrtinu trojkom za 19:15. To je treća trojka domaćeg tima, ujedno i najveće vođstvo.

17:17 (10') - Krstić doneo minimalnu prednost svom timu na kraju 1. četvrtine - 16:15

Duel Nenada Krstića i Žofrija Lovernja, Foto: AP

Kapiten reprezentacije Srbije i centar CSKA Nenad Krstić postavio je konačnih 16:15 na isteku prve četvrtine.

17:10 (6') - CSKA trojkama gađa Partizan - 10:9

Trojke Hrjape i Vimsa donele su domaćem timu prednost 10:9 posle šest minuta igre.

17:04 (3') - Partizan odlično otvorio meč - 2:7

Košarkaši Partizana odlično su počeli meč. Trojkom Pavlovića crno-beli su poveli sa 7:2 posle tri minuta igre.

Utakmicu sa tribina prati fudbaler CSKA i bivši igrač Partizana Zoran Tošić

17:01 - Startne petorke

Partizan ovaj meč počinje sa petorkom Tepić, Bogdanović, Pavlović, Lovernj, Milutinov. Domaćin ulazi u meč sa petorkom Pargo, Hajns, Vims, Hrjapa, Krstić.

17:00 - Ne igraju Kinsi i Teodosić

Tarens Kinsi, Foto: Saša Pavlić

Obe ekipe su oslabljene na ovom meču. U redovima ruskog tima ne igra Miloš Teodosić, dok kod Partizana nema Tarensa Kinsija. Obojica će propustiti meč zbog povreda.