PONOS IZRAELA PAO U ARENI: Partizan preokretom srušio Makabi (VIDEO)

TOP 16 Evrolige

Partizan je do poslednjeg kvartala bio u zaostatku, ali je ostvario vrednu pobedu, posle CSKA i Bajerna u Areni je pao još jedan velikan

Košarkaši Partizana su preokretom u drugom poluvremenu savladali Makabi 72:70 (14:23, 17:17, 16:17 25:13,) i posle 11 kola TOP 16 faze Evrolige imaju tri pobede iz osam poraza.

Izabranici trenera Duška Vujoševića loše su počeli meč u beogradskoj Areni, a shodno najavama u šestom minutu prve deonice posle devet meseci pauze na teren je kročio Davis Bertans, koji je tri minuta kasnije pogodio prvu dvojku.

U prvih 20 minuta Partizan je imao dva velika problema. Nije uspeo da zaustavi centre Makabija pre svega Skorcijanitisa, koji je već u prvom kvartalu sakupio 10 poena. Uz to ekipa trenera Davida Blata, koji konstanto ističe da je veliki poštovalac srpske košarke je odlično pogađala šuteve za tri poena. Sve to dovelo je do vođstva Makabija 40:31 na poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena Partizan je uspeo da smanji zaostatak na šest poena (38:44), ali potom nije iskoristio napad. Makabi je nakon toga vratio dvocifrenu prednost i rezultat se tokom čitave treće četvrtine kretao u tom intervalu.

U prvim minuta četvrte četvrtine Partizan je odbranom i poenima Bogdanovića došao na minsu dva (55:57) što je Blata nateralo da zatraži minut odmora, posle kojeg Izraelci prave seriju od 5:0 (55:62).

Četiri i po minuta pre kraja Partizan je poenima Tepića i Lovernja i serijom (7:0) izjednačio (62:62), ali potom nije iskoristio prilike za vođstvo.

23 sekunde pre kraja Bogdanović je pogodio trojku iz mesta, za vođstvo Partizana 68:71, posle čega je Vujošević odlučio da pravi faul na Rajsu.

Posle mnogo drame Musli je osam sekundi pre kraja pogodiio jedno bacanje a Pnini promašio trojku, za 72:70.

Lovernj je pokupio ofanzivni skok i posle pet poena Tepića doneo izjednačenje

22:20 (34') Makabi odgovara serijom 5:0 (55:62)

Posle nesportske greške Tepića i poena Rajsa Makabi se ponovo odlepio, ali je potom Tepić uzvratio trojkom

22:13 (23') Odbranom do šanse za povratak 55:57

U trećem minutu nastavka Partizan sa pet poena Bogdanovića dolazi na minus dva

22:05 (30') Partizan ne koristi šanse da se vrati u meč - 47:57

U trećoj deonici Partizan je uspeo da smanji vođstvo Makabija na šest razlike, imao je čak i napad za dodatno smanjenje zaostatka, ali nije uspeo. Izraelci su potom vratili dvocifrenu razliku i od tada se rezultat kreće u tom intervalu.

22:00 (25) Makabi ponovo na plus 9 - 38:47

Usledilo je nekoliko grešaka igrača domaćeg tima, koji su propustili priliku da smanje vođstvo gostiju. Makabi je došao ponovo do plus 9 (47:38), a trener Partizana morao je da zatraži tajm-aut

21:50 (23) Partizan stigao na minus 6 na startu treće četvrtine - 38:44

Partizan je uspeo da boljom igrom na startu treće četvrtfine stigne na minus 6. Partizan je serijom 7:4 došao do 38:44.

21:30 (20') Na poluvremenu Partizan na minus devet - 31:40

Posle dvadeset minuta igree u Areni, Partizan je u zaostatku od devet poena, pre svega zbog slabog šuta za tri poena i dominacije Makabija pod košem

21:25 (19') Vesterman i Milosavljević na tribinama

Povređeni košarkaši Partizana Dragan Milosavljević (koji se povredio na meču sa Makabijem) i Leo Vesterman, koji je pre dva dana doputovao sa lečenja u Francuskoj su uz tim tik uz klupu. Navijači su iz pozdravili ovacijama.

21:23 (18') Musli vratio Partizan 30:37

Nešto boljom igrom Dejana Muslija, Partizan je smanjio na 30:37

21:14 (14') - Trojke Bogdanovića - 24:33

Partizan je preko Bogdanovića pogodio prve dve trojke na utakmici

21:10 (13') Makabi trojkama Blua pravi prednost - 14:29

Dve uzastopne od pet trojki koliko je do sada ubacio Makabi pogodio je Dejvid Blu. Partizan za sada bez pogtka van linije 6,75

21:04 (10') Makabi utišao Arenu - 14:23

Tim iz Izraela napravio je mnogo problemma Partizanu, pre svega pod tablom, gde je nemoguće zaustaviti centre gostiju. Big Sofo ima već 10 poena

20:55 (6') Bertans je zaigrao - 8:12

Posle devet meseci pauze zbog povrede kolena,letonski košarkaš se vratio igri.

20:51 (5') Dominiraju centri - 6:12

Na obe strane terena dominiraju centri, sa tim što Sofoklis Skrocijanitis pravi veće probleme ekkipi Partizana. Jednom je pogodio u kontri, a jednom uz faul.

20:46 Počelo je

Partizan je u petorci: Tepić, Bogdanović, Lovernj, Pavlović i Musli

20:45 Kinsi ne igra

Košarkaši Partizana igraće bez pomoći povređenog Terensa Kinsija, koji je u meču sa Cibonom povredio zglob

20:25 Bogdanović šutira preko metle

Partizana Bogdan Bogdanović vežbao je šut na treningu u "Pioniru", ali ne uz pomoć savremenih mašina koje sebi mogu da priušte dobro stojeći klubovi, već su u tu svrhu upotrebljeni stolica i metla.

20:15 Bertans se vraća

Trener Vujošević najavio je da će protiv Makabija prvi put posle višemesečne pauze prouzrokovane povredom ligamenata kolena, zaigrati Letonac Davis Bertans.

Tekstualni prenos Crno-belima, sem prestiža, trijumf protiv "Ponosa Izraela" ne donosi mnogo toga u smislu uključivanja u borbu za četvrto mesto. S obzirom na to da ih u ponedeljak očekuje ključni meč u regularnom delu ABA lige protiv Budućnosti, igrači prvaka Srbije i regiona, želeli to da priznaju ili ne, mislima su već okrenuti ka toj utakmici, po mnogo čemu životno važnoj za Beograđane. Iako su već obezbedili plasman u plej-of gostima neće manjkati motiva da drugi put ove sezone savladaju crno-bele, jer bi se u tom slučaju izjednačili na tabeli sa Realom ili CSKA koji igraju međusobni duel, pod uslovom da Madriđani trijumfuju.

Evroliga TOP 16, 11. kolo

Grupa E:

Panatinaikos - Fenerbahče 76:67

Petak:

Olimpijakos - Laboral Kuča Malaga - Barselona Milano - Anadolu Efes

Tabela: 1. Barselona 10/0 2. Milano 7/3 3. Panatinaikos 6/5 4. Fenerbahče 5/6 5. Malaga 5/5 6. Olimpijakos 4/6 7. Anadolu Efes 2/8 8. Laboral Kuča 2/8

Grupa F:

Žalgiris - Lokomotiva Kuban 85:86 Partizan - Makabi 72:70 Real Madrid - CSKA Moskva 93:79