MILOSAVLJEVIĆ KAPITENSKI: Partizan se časno oprostio od svojih navijača u Evrokupu

Drgua pobeda crno-belih

Crno-beli ostvarili drugu pobedu u evropskom takmičenju

KošarkašI Partizana savladali su u meču 9. kola grupe E Evrokupa Crveni oktobar rezultatom 84:70 (23:16, 18:26, 25:14, 18:14). Crno-beli su ostvarili drugu pobedu u ovom takmičenju, ali ona ne znači ništa pošto su od ranije izgubili šanse za prolaz dalje.

U poslednjem kolu Partizan će gostovati Asesoftu.

Crno-bele su do pobede predvodili Dragan Milosavljević sa 17 poena, Pavlović sa 14, Milutinov sa 11 i Mačvan sa 10.

Partizan je utakmicu počeo sa petorkom Tepić, Mačvan, Milosavljević, Milutinov i Andrić.Gosti su prvi postigli prve poene na meču, a prvi strelac za Partizan bio je Mačvan. Prvo vođstvo Partizana usledilo je u četvrtom minutu kada je Mačvan postigao svoj četvrti poen za 6:5.

Trener gostiju je tražio prvi tajm aut posle prvih poena Saše Pavlovića. Mačvan briljira,postigao je 6 poena u prvih 6 minuta.

Pavlović I Mačvan predvodili sjajnu seriju Partizana 8:0

Mačvan je ispraćen na klupu ovacijama u igru je ušao Gagić. Saša Pavlović nastavlja sa sjajnom igrom i datim 7 poenom u prvih 9 minuta

Završena prva četvrtina sa rezultatom 23:16 za Partizan. Najefikasniji u prvoj četvrtimni za ekipu Partizana su Mačvan sa 8 i Pavlović sa 7 poena, kod gostiju najviše poena su dali Ligins i Ponkra sa po 5.

Tri poena prednosti za Partizan,Marinković,Mačvan i Pavlović ponovo u igri .Gagić je napravio faul nad Trevisom koji je postigao koš i ima dodatno slobidno bacanje za izjednačenje.

Seriju od 7:0 Krasnog oktobra prekinuo je Saša Pavlović sa slobodnih bacanja

Konačno poeni za Partizan iz kontranapada na asistenciju Pavlovića preko celog terena Tepiću na zicer, još uvek nema trojke za crno bele. Saša Pavlović jedini dvocifreni u redovima Partizana

Partizan je ispunio bonus u drugoj četvrtini, vodi Partizan 41:36 serijom od pet poena napravio je blagu prednost

Posle tajm auta na minut do kraja prvog poluvremena Partizan nije uspeo da postigne šut za tri poena, najefikasniji je Saša Pavlović sa 10 i Milan Mačvan sa 8 koševa

Za izvanredan skok pod obručem u odbrani najzaslužniji su Mačvan i Milutinov. Druga četvrtina se završila rezultatom 41 :42 za Crveni oktobar

Treća četvrtina počinje pogotkom iz kontranapada na polaganje Tepića.

Za manje od 2 minuta ekipa Partizana pravi seriju od 7:0 , prvom trojkom Milosavljevića

Milosavljević postiže svoju treću trojku i podiže rezultal na deset poena razlike

Dva minuta do kraja treće četvrtine rezultat 62:53 za Partizan

Tajm aut Partizana nije doneo rezultatsku promenu najefikasniji u ekipi Partizaba je Milosavljević sa poostignutih 14,a prati ga Saša Pavlović sa 14 poena

Treći munt četvrte četvrtine Pavlović odlazi na klupu, fenomenalnom odbranom Tepić dolazi do lopte ali ekipa Partizana ne uspeva da dođe do poena

Milosavljević nastavlja seriju sjajnih šuteva za tri poena i podiže rezultat na 15 koševa razlike

Gosti su u petom minutu četvrte četvrtine stali u zonu iz koje su dobrom odbranom otvorili kontra napad kog nisu realizovali

Serijom od 10:0 Partizan podiže ritam ige