A SADA SPEKTAKL: Zvezda nadigrala Konstantin za polufinale sa Partizanom

Borba za trofej Kupa Radivoja Koraća

Mega Leks i Vršac igraće u prvom meču polufinala Kupa Radivoja Koraća, a u drugom će se sastati Crvena zvezda Telekom - Partizan

NIŠ - Košarkaši Crvene zvezde Telekom plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća.Crvena zvezda, koja brani trofej Kupa Radivoja Koraća, je u četvrtfinalu nadigrala niški Konstantin 81:65 (32:16, 22:14, 19:15, 8:20). Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Boban Marjanović sa 15 poena. Markus Vilijams i Nikola Kalinić su ubacili po 9. S druge strane, u poraženoj ekipi najbolji je bio Ostojić sa 12 poena, dok su Veličković i Tasić dodali po 11.

Crveno-beli će u polufinalu sutra od 21,00 sat igrati protiv Partizana, koji je u četvrtak nadigrao Vojvodinu. U prvom polufinalu od 18,30 će igrati Mega Leks i Vršac.Finale je na programu u nedelju od 17,00 sati.

Konstantin je meč otvorio sa četiri vezana poena Ostojića, ali je Zvezda brzo preuzela stvar u svoje ruke, pa je već na isteku trećeg minuta stigla do dvocifrene prednosti 16:6. Tri trojke Vilijamsa iz isto toliko pokušaja i čak 11 poena sa linije za slobodna bacanja bili su dovoljni za 16 poena prednosti za crveno-bele posle prve četvrtine. U drugoj četvrtini Zvezdi je posle trojke Kalinića i poena Marjanovića bilo potrebno manje od tri minuta da stigne do 20 poena prednostI. Izabranici Dejana Radonjića su bili vrlo raspoloženi, pogađali su iz svih pozicija, pa su na veliki odmor otišli sa do tada najvećom prednošću od 24 poena. U nastavku utakmice igrači Crvene zvezde su imali i više od 30 poena, ali su domaći košarkaši u finišu uspeli da ublaže ubedljiv poraz.

Konstantin - Crvena zvezda Telekom 65:81 (16:32, 14:22, 15:19, 20:8)Konstantin: Veličković 11, Despotović 5, Đorđeviž 7, Barać, Vitković 6, Stojačić 7, Ostojić 12, Tasić 11, Savić, Obrenović, Vučićević, Gudžić.Crvena zvezda Telekom: Vilijams 9, Rebić 3, Dangubić 8, Mitrović 4, Blažič 8, Kalinić 9, Marjanović 15, Kaplanović 5, Tejić 3, Dženkins 7, Jović 2, Cirbes 8.

TOK UTAKMICE

I četvrtina

Domaći su dobro ušli u meč i poveli 4:0. Međutim, usledio je preokret Zvezde koja je za dva minuta postigla osam poena. Konstanin je smanjio na 8:6, ali su se raspucali igrači Zvezde i sa dve trojke Vilijamsa stigli do 16:6. Domaći su smanjili na 16:11, ali je usledila nova trojka Vilijamsa. Prednost Zvezde je rasla iz minuta u minut, a crveno-beli su prvu četvrtinu dobili 32:16.II četvrtinaZvezda je razigrala u drugoj četvrtini, a u 13. minutu stigla je do plus 20 (37:17). Crveno-belima je išao šut za tri poena, a posle prvih 20 minuta Zvezda je stigla do 54:30. Branilac trofeja je u prvih 20 minuta postigao sedam trojki.III četvrtina

Zvezda je u trećoj četvrtini povela 60:34. Prednost je rasla iz minuta u minut, a u 29. minutu bilo je 73:41. Crveno-beli su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 73:45.IV četvrtinaZvezda je u poslednjoj četvrtini malo popustila ritam, a domaći su to iskoristili i u 35. minutu smanjili na 75:55. Crveno-beli su potom održavali prednost i mirno su meč priveli kraju, ako je Konstantin na minut pre kraja došao na minus 13.