(VIDEO) KORAK BLIŽE TITULI: Crvena zvezda savladala Cedevitu u prvoj utakmici finala

ABA Liga

Finalna serija igra se na tri pobede. Crvena zvezda je u polufinalu sa 3:1 u pobedama nadigrala Partizan, a Cedevita je sa 3:2 bila bolja od Budućnosti

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalnoj seriji ABA lige protiv Cedevite pošto su u "Pioniru" slavili rezultatom 68:59 (24:9, 18:15, 12:20, 14:15).

Luka Mitrović bio je najefikasniji u ekipi Zvezde sa 18 poena, osam skokova i tri asistencije, a Boban Marjanović postigao je 15 poena uz 12 skokova. Jaka Blažic dodao je devet poena, a Majk Cirbes sedam.

U ekipi Cedevite najefikasniji je bio Luka Babić sa 12 poena, Miro Bilan ubacio je devet poena uz osam skokova, a po devet poena postigli su i Nemanja Gordić i Marko Tomas.

Zvezda je od početka povela i kontrolisala igru, u prvoj četvrtini dozvolila je protivniku da postigne samo devet poena.

U drugoj deonici domaći su vodili i sa 34:9, a na poluvreme su otišli sa 18 poena prednosti (42:24).

Cedevita je u drugom poluvremenu zaigrala nešto bolje i primakla se na pet poena zaostatka (42:47), ali je Zvezda uspela da odbije napade protivnika i povede u finalnoj seriji.

Druga utakmica igraće se u nedelju od 20.30 u Hali Pionir. Šampion će postati ekipa koja prva stigne do tri pobede.