(FOTO, VIDEO) KAPITEN ČASTIO: Partizan predvođen slavljenikom Milosavljevićem savladao Vojvodinu

Šampion maksimalan i posle petog kola

Ekipa Duška Vujoševića bez problema je savladala "lale" 79:61, najefikasniji je bio Milosavljević sa 15 poena
1 / 2 Foto: Sladja Stojanovic

Košarkaši Partizana pobedili su Vojvodinu u Novom Sadu u utakmici 5. kola srpske Superlige:

Vojvodina - Partizan 61:79 (14:27, 23:18, 10:16, 14:18).

Mala dvorana Spens bila je puna. Na tribinama je bilo oko 2.000 gledalaca, a gosti su sve vreme imali veliku podršku navijača.

Crno-beli su od početka utakmice držali konce igre u svojim rukama. Već posle četiri minuta imali su dvocifrenu prednost. Domaćin je samo početkom drugog poluvremena uspeo da svede zaostatak na tri poena, ali su crno-beli odbili taj napad i brzo ponovo uvećali razliku, koju nisu ispuštali do kraja.

Najefikasniji je bio Dragan Milosavljević sa 15 poena. Inače, kapiten crno-belih danas slavi 26. rođendan. U Partizanu bolji od ostalih bili su i Nikola Milutinov sa 12 poena i šest skokova, Mihajlo Andrić sa 11 poena, Milan Mačvan sa 10 poena i šest skokova...

Kod domaćina su se istakli Popović sa 11 i Radonjić sa 10 poena.

Aktuelni šampion ima maksimalni učinak posle pet odigranih utakmica, a u šestom kolu dočekuje Tamiš (četvrtak, 19.30). Vojvodina je ostala na tabeli na trećem mestu, odmah iza "večitih rivala" sa učinkom od tri pobede i dva poraza. Novosađani već u sredu (20.00), takođe u Spensu, igraju sa Crvenom zvezdom.