KRALJ PREJAK ZA OBRADOVIĆA: Real savladao Fenerbahče i ušao u finale

Borba za titulu Evrolige

Real je izborio deveto finale elitnog takmičenja, a boriće se za devetu titulu kontinentalnog šampiona, prvu od 1995. godine

MADRID - Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale završnog turnira Evrolige, čiji su domaćini, savladavši večeras u drugoj polufinalnoj utakmici ekipu Fenerbahčea iz Istanbula sa 96:87 (20:21, 35:14, 21:24, 20:28).Real je izborio deveto finale elitnog takmičenja, a boriće se za devetu titulu kontinentalnog šampiona, prvu od 1995. godine.Finalna utakmica završnog turnira Evrolige između Real Madrida i Olimpijakosa na programu je u nedelju od 20 sati, a tri sata ranije za treće mesto igraju CSKA i Fenerbahče.

Košarkaši Reala u finalu igraće protiv Olimpijakosa koji je u dramatičnom finišu savladao CSKA.

Izjednačen početak meča, posle tri minuta rezultat je 6:6.

Trojkom Fernandeza Real je u 5. minutu poveo sa 9:8, da bi Kerol koji sekund kasnije povisio na 11:8.

Rodrigez i Bogdanović su razmenili trojke za 18:15 u korist Reala u 8. minutu.

Poenima Preldžića, uz zvuk sirene, Fenerbahče je prvu četvrtinu dobio rezultatom 21:20.

Real je otvorio drugu četvrtinu sa pet vezanih poena za 25:21.

Razigrao se Ajon, njegovim desetim poenom domaći tim je poveo 29.21 u 17. minutu.

Razigrani Real spojio je novih pet poena za 44:28 u 16. minutu.

Rodrigez je postigao četvrtu trojku za Real u drugoj četvrtini za 47:31 u 16. minutu.

Neverovatno šutersko veče Reala. Kejsi Rivers postiže svoju treću vezanu trojku, petu za Real i Madriđani posle 17 minuta vode 50:32.

Neverovatni Rivers vezao je i četvrtu trojku za 53:32 dva i po minuta pre kraja druge četvrtine.

Potpuna dominacija Reala u prvih 20 minuta, prednost od 20 poena - 55:35.

Real je pogodio osam trojki iz 14 pokušaja, Ajon je ubacio 16 poena, a Rivers 12 (četiri trojke)

U ekipi Fenerbačea Veseli je postigao 13 poena.

Neverovatan je Real u šutu za tri poena. Otvorio je treću četvrtinu sa tri vezane trojke. Pogađali su redom Ljulj, Fernandez, Kerol za 64:37 u 22. minutu.

Sredina treće četvrtine pripada Fenerbahčeu. Serijom 8:1 turska ekipa prišla je na 67:51 u 26. minutu.

Fener je uspeo da priđe na 14 poena minusa u 28. minutu (71:57), ali je Rodrigez novom trojkom vratio Realu psihološku prednost.

Na isteku 30 minuta Real je imao sasvim sigurnih 17 poena viška 76:59. Real je imao 27 poena viška početkom trećeg perioda, a Fener je bio na 14 poena zaostatka u jednom trenutku.

Real je rutinski priveo meč kraju i otišao u finale.