NAJEFIKASNIJI U POSLEDNJEM KOLU: Simonović odličan na oproštaju

Srpski reprezentativac blistao

Simonović je meč završio kao najefikasniji igrač svoje ekipe sa 16 poena, dok je najbolji u pobedničkom timu bio Keni Bojnton sa 30 poena

Košarkaši Po Orteza poraženi su u poslednjem kolu regularnog dela francuskog šampionata od Bulonja sa 79-73 (25-6, 14-25, 19-24, 21-18) uz odličnu partiju Marka Simonovića.Bulonj je sjajno počeo meč i posle prvih deset minuta igre imao je čak 19 poena prednosti. Gosti su uzvratili u nastavku pa su na poluvreme otišli sa podnošljivih -8.Ortez je sjajno počeo drugo poluvreme i zahvaljujući izvanrednoj seriji Marka Simonovića koji je vezao 11 poena, poveli su sa 46-39. U poslednjih deset minuta vodila se neizvesna borba i domaćini su prelomili tek u poslednjem minutu za konačnih 79-73.Ortez je sezonu završio na 13. mestu, a srpski reprezentativac je bio daleko najbolji igrač tima, pošto je na 26 utakmica u proseku beležio 13.4 poena. Ostaće zabeležen njegov rekord protiv Limoža sa 31 poenom, kao i niz od tri uzastopna duela u decembru na kojima je dao 25 poena.