ŠAMPION REDOM GAZI: Korać ubedljiv u Vrbasu!

Perfektan start sezone

Radivoj Korać je posle tri odigrana kola jednina neporažena ekipa u domaćem šampionatu

VRBAS - Košarkašice Radivoja Koraća zadržale su stopostotan učinak u prvenstvu Srbije, pošto su u trećem kolu u gostima ubedljivo savladale ekipu Vrbasa rezultatom 77:54 (22:14, 25:14, 11:12, 19:14).

Posle tri odigrana kola Radivoj Korać je jedini tim koji ne zna za poraz u Ženskoj ligi Srbije.

Domaćin je bolje otvorio meč, posle tri minuta igre imao je pet poena prednoti (9:4). Međutim, usledila je furiozna serija Beograđanki (11:0), koje tada preuzimaju vođstvo i neispuštaju ga do kraja utakmice.Sredinom druge deonice usledila je nova serija košarkašica Koraća (14:2), pa gošće na odmor odlaze sa više nego ubeljivom prednošću (47:28).Beograđanke su u nastavku sačuvale prednost i rutinski privele utakmicu kraju.

Kapiten Koraća: Kristina Topuzović

Najzaslužnija za novi trijumf Koraća u domaćem šampionatu bila je Kristina Topuzović koja je meč završila sa dabl-dabl učinkom (16 poena, 12 skokova i 5 asistencija). Dvocifren učinak imala je i Vladinka Erak (10 poena i 7 asistencija), dok je Sanja Mandić pored 9 postignutih poena imala i 8 asistencija.

U narednom kolu domaćeg prvenstva košarkašice Koraća igraju na svom terenu protiv ekipe Spartaka iz Subotice, dok Vrbas gostuje Radničkom u Kragujevcu.

Rezultati 3. kola Prve ženske lige Srbije:Kraljevo - Vojvodina 98:73Bor - Radnički 57:79Vrbas - Radivoj Korać 54:77Spartak - Crvena zvezda 78:65ŽKA - Vršac 66:60Šumadija - Student 68:63

Tabela:1. Radivoj Korać 62. Vojvodina 53. Spartak 54. Šumadija 55. Crvena zvezda 56. Radnički 57. Vrbas 48. Student 49. Novosadska ŽKA 410. Vršac 411. Kraljevo 412. Bor 3