DOMINACIJA I U REGIONU: Korać rutinski do pobede u Skoplju!

Šesti vezani trijumf

Košarkašice Radivoja Koraća od starta sezone ne znaju za poraz, "Žućkove naslednice" su zabeležile šesti vezani trijumf u regionalnoj ligi, pošto su u Skoplju rutinski savladale ekipu Badela 1862 69:58 (26:10, 15:13, 20:18, 17:8)

Korać je od starta meča kontrolisao dešavanja na terenu, već u četvrtom minutu imao je prednost 12:4. Domaćin je mini serijom prišao na -4, a onda je usledila furiozna serija Beograđanki 17:0, za više nego ubedljivih 31:10.Sredinom treće četvrtine izabranice trenera Miloša Pavlovića imale su i 27 poena viška (56:29).Do kraja meča šansu su dobile igračice sa klupe, što je tim iz Skoplja iskorstio da ublaži poraz.

Najefikasnije u pobedničkoj ekipi bile su mlada Nevena Vučković i Andrijana Vasović sa po 12 postignutih poena, dok se u poraženom timu istakla Branka Luković sa 16 poena.

Radivoj Korać u regionalnoj ligi drži prvo mesto u grupi A ispred hrvatskog šampiona Medvešćaka i slovenačkog Triglava.