(FOTO, VIDEO) OPET DRAMA U PIONIRU: Vilson odveo Partizan do pobede nad Olimpijom

ABA liga, 13. kolo

Košarkaši Partizana savladali su Olimpiju u hali "Pionir" u utakmici 13. kola regionalnog takmičenja 76:74 (17:15, 22:17, 17:22, 20:20).
1 / 4 Foto: Aba-liga.com

Crno-beli su se pretplatili na drame ove sezone. Tako je bilo i večeras protiv Ljubljančana. Ovaj put izabranici Petra Božiča su se radovali... Radovali su se zahvaljujući Džamaru Vilsonu. Amerikanac sa finskim pasošem je konačno bljesnuo i Partizanu doneo trijumf. Ne samo što je bio najefikasniji sa 21 poenom, već je preuzeo odgovornost u poslednjim trenucima meča, kada se rezultat lomio i nije grešio.

Vitkovac je dodao 13 poena (7sk), Džons deset (11sk), Milutinović devet...

Na drugoj strani najbolji je bio Zagorac sa 16 poena, ali je promašio poslednji šut. Mesiček je ubacio 12, a jedan manje Lapornik...

Partizan je tokom treće četvrtine svoje vođstvo povećao na deset poena, ali je dozvolio gostima da se brzo vrate u igru, čak i povedu. Rezultatska klackalica je trajala do kraja, a onda je presudio Vilson.

Domaćin je dominirao u skoku, naročito ofanzivnom, a imao je samo osam izgubljenih lopti.

Crno-beli su se sada izjednačili sa Olimpijom na tabli ABA lige, sa po pet pobeda i osam poraza.

"Zadovoljan sam što je Džamar Vilson odigrao dobru utakmicu i pokazao kvalitet. Mislim da će njegova igra biti mnogo bolja i da će voditi i razigravati tim... Bilo je dobrih momenata pred kraj utakmice, kada je Olimpija pogodila dva šuta iz velike daljine o tablu, mi smo uspeli da tu jednu loptu koja odlučuje utakmicu prebacimo u našu korist", rekao je Božić i dodao:

"Saša Zagorac je imao otvoren šut na kraju jer se Andrija Milutinović okliznuo, tako da smo imali sreće. Zadovoljan sam i ofanzivnim skokom, a najviše jer smo dobili, pošto je Olimpija šutirala 42 odsto za tri poena.

On je kazao da ekipa mora da igra dobro u odbrani i sa velikim angažovanjem.

"Mislim da ako igramo sa velikim angažovanjem u odbrani da možemo da steknemo samopouzdanje i iz kontrapada dođemo do nekih lakih poena, to će nam dati samopouzdanje da dođemo na svoje. Energija je večeras imala oscilacije. Olimpija je dobra ekipa, a mi nismo bili na željenom nivou, ali mi je drago da smo dobili, jer smo pre sedam dana protiv Cedevite igrali dobro, pa izgubili", rekao je Božić.

Vilson je kazao da je tim trebalo da igra malo snažnije.

"Mislim da smo mogli daigramo malo jače. Spremali smo se cele nedelje, a trener je rekao da je trebalo da igramo jače. Trener je rekao da će odbrana biti važna jer su oni igrali pre dva dana i da smo morali da igramo intenzivnije u odbrani, da bi napad došao sam od sebe", rekao je Vilson.

Američki internacionalac postigao je i poslednja četiri poena Partizana na utakmici.

"Mislim da je moja partija bila solidna. Mogao sam kao plej da budem bolji lider kada su stvari postale teške. Kada budem igrao više i uđem u bolju kondiciju, i to će doći", rekao je Vilson.

Trener Olimpije Gašper Potočnik čestitao je Partizanu na pobedi, ali je rekao da ne bi bilo nezasluženo i da je njegov tim slavio.

"Čestitam Partizanu na pobedi. Ne bi bilo nezasluženo i da smo mi pobedili. Što se tiče utakmice, mi smo je izgubili u prvom poluvremenu, u kome smo imali problema sa njihovim ofanzivnim skokom i sa završavanjem naših zicera. Bilo je mnogo teže nakon što smo promašili. Mislim da je na kraju utakmicu odlučio (Džamar Vilson), koji je odigrao stvarno dobro i ubacio neke jako teške šuteve", rekao je Potočnik.

Novinari su primetili da je Olimpija u Beogradu pobedila Crvenu zvezdu, koja je aktuelni šampion, a izgubili od Partizana, koji igra sa novim i jako mladim timom.

"Kada bi sve bilo logično u košarci, bilo bi lakše", rekao je Potočnik.

Četvrta četvrtina - 76:74:

40. minut - 76.74 - Olimpija je promašila poslednji šut.

40. minut - 76:74 - Ponovo Vilson!

40. minut - 74:74 - Lapornik je pogodio oba slobodna bacanja. Još 23 sekunde.

40. minut - 74:72 - Sjajan potez i poeni Vilsona na 40 sekundi do kraja.

40. minut - 72:72 - Partizan se odvojio na tri razlika, a onda je Lapornik na isteku napada pogodio neverovatnu trojku preko ruke Marinkovića.

38. minut - 68:69 - Vilson trojkom vraća prednost Partizanu. Međutim, i Zagorac je precizan van linije 6,75.

37. minut - 65:66 - Rezultatska klackalica, čas jedni vode, čas drugi... Vitkovac je dobio petu ličnu grešku.

34. minut - 61:60 - Mesiček trojkom približio je Olimpiju na samo poen. Partizan je trojke šutirao 2/12.

Treća četvrtina - 56:54: Partizan je u ovoj deonici imao deset poena prednosti, ali su kasnije gosti čak došli do vođstva. To je najava uzbudljive poslednje četvrtine.

26. minut - 46:47 - Olimpija u seriji 13:2!

25. minut - 46:44 - Božić je tražio tajm-aut, pošto su gosti sa deset, smanjili zaostatak na samo dva poena.

24. minut - 44:39 - Olimpija je prepolovila deficit, sada je pet poena razlike.

22. minut - 42:32 - Vilson dolazi do svojih deset poena i diže prednost Partizana na maksimalnih "plus deset".

20:00 - Na tribinama hale "Pionir" je oko 4.500 gledalaca.

Druga četvrtina - 39:32: Crno-beli su u ovoj deonici kontrolisali igru, imali i devet poena prednosti i na 15-minutni odmor zasluženo idu sa vođstvom.

20. minut - 37:30 - Posle Milutinovića, trojku je pogodio i Marinković.

19. minut - 34:30 - Trojkom Zagorca i dvojkom Lešića Olimpija je prišla na samo četiri koraka.

18. minut - 32:25 - Džons je napravio već tri faula.

17. minut - 32:23 - Partizan povećava razliku na maksimalnih plus devet.

12. minut - 21:18 - Vitkovac je odličan, dao je deset poena (bez promašaja) i imao deset skokova.

Kraj prve četvrtine - 17:15:

10. minut - 17:15 - Evo i prve trojke domaćina, strelac je Milutinović

9. minut - 12:13 - Džons je napravio već dve lične greške.

7. minut - 10:9 - Zagorac je strelac prve trojke na meču.

6. minut - 10:6 - Partizan je u seriji 6:0.

4. minut - 6:6 - Crno-beli poentiraju samo zahvaljujući ofanzivnim skokovima, imaju ih već šest.

3. minut - 2:4 - Partizanu je trebalo dva i po minuta i četiri ofanzivna skoka da bi postigao prve poene, a dao ih je Vitkovac.