(KURIR TV) VELIČKOVIĆ IZREŠETAO PANTERE: Partizan pobedio FMP i zakazao borbu za titulu sa Zvezdom

Tuča navijača kao predigra

Košarkaši Partizana savladali su FMP Železnik 87:78 u majstorici polufinala plej-ofa Superlige Srbije i za titulu će se boriti sa Crvenom zvezdom.

Crno-beli su sve vreme vodili. Od starta su uvećavali razliku koja je tokom prvog poluvremena išla i do 18 poena. U tom periodu najbolji je bio Džons, a u nastavku se raspucao Veličković i obezbedio da meč ne uđe u neizvestan finiš. Jer, iako je Partizan tokom treće deonice imao i "plus 20", gosti su u poslednjoj četvrtini uspeli da priđu na samo šest poena zaostatka. Tada je Veličković ponovo dao trojku i raspršio nade "pantera" da mogu do senzacije.

Veličković je dao ukupno 20 poena, od čega pet trojki iz osam pokušaja. Džons i Vilson su dodali po 16.

Kod gostiju Tejić je ubacio 16 poena, a Apić i Lazarević po 14.

Meč je imao miran tok sve dok Filip Čović nije laktom po licu zakačio Eda Murića, posle čega je usledilo koškanje i isključenje obojice.

Titulu prvaka Srbije osvojiće finalista koji prvi dođe do tri pobede. Serija startuje već u petak od 21 sat.

Utakmici je prethodila velika tuča navijača ispred hale. Evo kako je izgledao taj haos.

Četvrta četvrtina - 87:78:

39. minut - 84:73 - Peta trojka Veličkovića!

36. minut - 79:68 - Vilson je pogodio dva bacanja, a onda Veličković trojku za novo ubedljivo vođstvo Partizana.

&feature=youtu.be

36. minut - 74:68 - Malo po malo "panteri" svedoše zaostatak na samo šest poena - sada je Đoković ubacio "dva plus jedan".

34. minut - Isključeni su Edo Murić i Filip Čović! U međusobnom duelu Čović je laktom u glavu udario Murića, posle čega je došlo do koškanja njih dvojice. Čović je dobio isključujuću grešku, a Murić običnu ličnu, pa tehničku.

34. minut - 71:61 - FMP odavno nije bio ovako blizu posle trojke Čovića.

Treća četvrtina - 69:54:

30. minut - 69:54 - Najviše zahvaljujući šutu za tri poena Partizan održava ubedljivu prednost.

27. minut - 62:49 - Čović trojkom smanjuje vođstvo Partizana na 13 poena.

26. minut - 57:40 - Dobrić odmah vraća trojku.

26. minut - 57:37 - I treća trojka Veličkovića - plus 20!

24. minut - 52:34 - I Murić je precizan van linije 6.75, Partizan ponovo ima maksimalnih plus 18.

23. minut - 49:32 - Druga trojka Veličkovića, ponovo je 17 razlike

Druga četvrtina - 41:26:

20. minut - 41:26 - Vrabac je ubacio trojku, prvu za crno-bele večeras.

16. minut - 33:19 - Prva trojka večeras. Pogodio ju je Dobrić za FMP.

15. minut - 33:16 - Džons ne posustaje, daje koš za "plus 17".

12. minut - 27:12 - Vitkovac je tri puta precizan sa linije penala.

Prva četvrtina - 24:10

9. minut - 22:9 - Prednost Partizana konstantno raste.

6. minut - 12:4 - Ni tajm-aut nije pomogao gostima. Marinković povećava na "plus osam".

6. minut - 10:4 - Partizan se odlepio serijom 6:0, pa je Klipa tražio tajm-aut. Džons je za sada najefikasniji sa šest poena.

4. minut - 4:4 - Počelo je u sistemu koš za koš