MINESOTA SLAVILA U VELIKOM DERBIJU: Prvi poraz Los Anđelesa Ane Dabović

Ženska NBA

Košarkašice Los Anđelesa doživele su prvi poraz u sezoni pošto su na svom terenu poražene od Minesote rezultatom 72:69 (25:21, 13:18, 18:17, 16:13).

Los Anđeles je prethodno ostvario 11 pobeda, dok je Minesota novih trijumfon na skoru 13-0, što je novi rekord WNBA.

Ana Dabović je provela na terenu šest minuta sa učinkom dva poena (0-1 za 2, 2-2 za 1), jedan skok, jedna izgubljena lopta.

U pobedničkom timu Augustus je postigla 13 poena, Brenson i Hauard po 12, dok je domaći tim zaustavio Maju Mur na osam poena.

Kod domaćina Toliver je postigla 20 poena, Karson 11, a Bird 10.

Košarkašice Finiksa doživele su deveti poraz u sezoni pošto su na gostovanju Dalasu izgubile rezultatom 100:90 (20:22, 28:22, 28:21, 24:25). Dalas je upisao šesti trijumf, uz sedam poraza.

Srpska reprezentativka Sonja Petrović kao starter igrala je 14 minuta i za to vreme ostvarila učinak od sedam poena (0-2 za 2, 1-1 za 3, 4-4 za 1), jednog skoka, jedne osvojene lopte i jedne blokade.

Boner je bila najefikasnija u Finiksu sa 26 poena, Taurazi je postigla 19.

U ekipi Dalasa Digins je postigla 20, Sims 17, a Džonson 16 poena.