Majami poveo protiv Indijane

NBA

Ključni trenutak utakmice dogodio se tri minuta pre odlaska na odmor kada se povredio Deni Grejndžer, koji je prilikom šuta za tri poena doskočio na Džejmsovu nogu i povredio skočni zglob

NJUJORK - U 5. utakmici polufinala Istočne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Majami je jutros na svom terenu savladao Indijanu sa 115:83 i poveo sa 3:2 u seriji u kojoj se igra do četiri pobede.Sa 30 koševa, deset skokova i osam asistencija Lebron Džejms je bio, bez sumnje, najistaknutiji pojedinac susreta a veoma dobru partiju pružio je i Dvejn Vejd koji je utakmicu završio sa 28 poena.Ubedljiv trijumf Majamija je, svakako, neočekivan, pogotovo što je na poluvremenu prednost domaćina iznosila devet poena (49:40).Ključni trenutak, čini se, dogodio se tri minuta pre odlaska na odmor kada se povredio Deni Grejndžer. Prilikom šuta za tri poena Grejndžer je doskočio na Džejmsovu nogu i povredio skočni zglob zbog čega je Indijana u nastavku susreta igrala bez jednog od nosilaca tima.Ukoliko se ne oporavi do narednog meča šanse Indijane da se vrati u Majami na "majstoricu" biće znatno manje jer je Grejndzer u ovoj seriji bio apsolutno lider tima iz Indijanapolisa.Utakmica broj 6 igra se u noći između četvrtka i petka u Indijanapolisu.