Sonja Petrović bez promašaja u pobedi Finiksa, Ana Dabović bez minuta u porazu Los Anđelesa

Nastavljena WNBA liga

Ženska američka košarkaška liga (WNBA) posle pauze zbog Olimpijskih igara nastavljena je u noći između petka i subote.

Odigrano je pet utakmica, od kojih su u dve učestvovali timovi sa našim reprezentativkama Sonjom Petrović i Anom Dabović.

Ekipa Finiksa Sonje Petrović savladala je na svom terenu Dalas rezultatom 98:72 (24:24, 28:18, 24:13, 22:17). Petrovićeva je provela na parketu nešto manje od sedam minuta i za to kratko vreme postigla devet poena, bez promašaja iz igre. Šutirala je 2-2 za dva poena, 1-1 za tri, kao i 2-2 sa linije slobodnih bacanja. Upisala je jedan skok i jednu asistenciju.

Ekipa iz Arizone je trenutno na trećem mestu Zapadne konferencije sa učinkom 11-14.

Prvo mesto na Zapadu i dalje drži ekipa Los Anđeles Sparksa, uprkos porazu od Sijetla u gostima 79:72 (22:13, 15:9, 24:16, 24:28).

Ana Dabović nije ulazila u igru.

Bio je ovo četvrti poraz u sezoni za Los Anđeles, koji ima 21 pobedu i već je obezbedio mesto u plej-ofu.