OSVETA ZA PORAZ NA EP: Srpski basketaši osvojili Masters u Debrecinu pobedom nad Slovencima

Ubedljiv trijumf

Basketaši Novi Sad Al Vahda osvojili su Masters u Debrecinu, ubedljivom pobedom u finalu nad ekipom Ljubljane sa 21:12.

Srpski tim, u sastavu Marko Savić, Marko Ždero, Dejan Majstorović i Dušan Domović Bulut, revanširao se Slovencima za poraz proteklog vikenda u finalu prvenstva Evrope u Bukureštu.

Dušan Domović Bulut proglašen je za najkorisnijeg igrača turnira, a postigao je čak 47 poena, što je rekord sezone.

"Protiv Ljubljane nikad nije lako, imali smo veliku želju da se izdignemo posle poraza u Bukureštu, uspeli smo na idealan način", rekao je kapiten Domobić Bulut.

Novi Sad Al Wahda je još ranije obezbedio plasman na završni turnir u Abu Dhabiju, a dominacija je nastavljena i na individualnom nivou, jer je Marko Savić bio najbolji u šutiranju trojki.

U zakucavanju je nenadmašan bio Ukrajinac Dmitrij Krivenko, a naredne obaveze na World Touru naš tim imaće 16. i 17. septembra, na šestom mastersu sezone u kineskom Pekingu.