(VIDEO) CRNO-BELI OPET PROŠLI KROZ PAKAO: Partizan pobedio Šarlroa košem 0,3 sekundi pre kraja

Trijumf za 2. mesto u grupi Lige šampiona

Košarkaši Partizana pobedili su Šarlroa kao gosti u utakmici 12. kola Grupe E FIBA Lige šampiona - 65:63.

Neverovatno! Crno-beli ove sezone ne mogu bez dramatičnih završnica. I ponovo su bili "kraljevi drame". Trijumf u Belgiji doneo im je Vil Hečer pogotkom 0,3 sekundi pre kraja!

Hečer je dao poslednja četiri poena za crno-bele, što su mu jedini koševi na celom meču!

Partizan se revanširao belgijskom timu za poraz u njihovom prvom ovosezonskom duelu.

Crno-beli su sada drugi na tabeli Grupe E sa osam pobeda i četiri poraza, koliko ima i trećeplasirani Ludvigsburg, ali je srpski tim bolji u međusobnim duelima. Ukoliko Bešiktaš sutra savlada Sasari, Partizan će se automatski plasirati u drugu fazu Lige šampiona. Međutim, izabranicima Aleksandra Džikića predstoji borba da se nađu među tri najbolja drugoplasirana, koja uz pet pobednika grupa "preskaču" sledeću rundu.

Posle egala u prvom poluvremenu u kome je dominirao domaći igrač Šepard sa 20 poena, crno-beli su odigrali očajnu treću četvrtinu tokom koje je domaćin imao i "plus 14". Međutim, krajem te i početkom četvrte deonice Partizan je napravio seriju 17:2 i u 33. minutu poveo 52:51.

Rezultat je u finišu bio na klackalici, a onda je Hečer rešio pitanje pobednika.

Andrić sa 14 poena bio je najefikasniji u Džikićevom timu, po 11 su dodali Veličković i Vrabac.

Najefikasniji na meču bio je Šepard sa 31 poenom.

Crno-beli su ponovo bili značajno oslabljeni neigranjem Ratkovice, Robinsona, Marinkovića i već duže odsutnog Majstorovića.

Partizan u sledećem kolu, 18. januara, dočekuje AEK.

BLOG UŽIVO:

Četvrta četvrtina:

40. minut - 63:65 - Hečer daje koš 0,3 sekundi pre kraja.

39. minut - 63:63 - Prvi poeni Hečera i to kakvi! A dobio je i faul, ali je promašio slobodno bacanje.

39. minut - 63:61 - Šepard vraća trojku, pa daje i dvojku.

38. minut - 58:61 - Ponovo Andrić trojku! Ali ova je iz daljine!

38. minut - 58:58 - Liber pogađa oba slobodna bacanja.

37. minut - 56:58 - Trojku ubacuje i Veličković!

35. minut - 54:55 - Treća trojka Andrića.

35. minut - 54:52 - Prvi poeni domaćina, trojka Libera.

33. minut - 51:52 - Prolaz i zakucavanje Veličkovića! Preokret! Crno-beli sada u seriji 17:2.

33. minut - 51:50 - Veličković dva, pa Karahodžić kuca za samo "minus jedan". Partizan je u seriji 15:2.

32. minut - 51:46 - Andrić pogađa - to su prvi poeni u poslednjoj deonici.

Treća četvrtina - 51:44:

29. minut - 51:44 - Solo prodor Vrapca.

26. minut - 49:38 - Trojka Andrića.

26. minut - 49:35 - Još jedna izgubljena lopta crno-belih, još dva poena Šeparda.

24. minut - 43:33 - Trojka Vrapca za prekid serije Belgijanaca.

23. minut - 43:30 - Posle nesportske lične Birčevića, Šarlroa odlazi na "plus 13". U ovom napadu domaćin je dao pet poena.

23. minut - 38:30 - Očajan početak drugog poluvremena. Izgubili su četiri lopte, nisu dali nijedan koš, pa je Džikić tražio tajm-aut.

22. minut - 38:30 - Tumba za najveću prednost domaćina.

21. minut - 36:30 - Posle šeste izgubljene lopte Birčevića, Švarc je istrčao kontru i postigao prve poene u ovoj deonici.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme. S tribina se ori: "Hoćemo pobedu"...

Druga četvrtina - 34:30:

20. minut - 34:30 - I Boumen pogađa trojku sa zvukom sirene. To je peta trojka iz 14 pokušaja domaćih igrača.

18. minut - 29:28 - Koprivica sada vuče Partizan, najefikasniji je u svom timu sa osam poena.

15. minut - 27:24 - Šepard je na 20 poena! Sada je zakucao!

14. minut - 25:22 - Ponovo Šepard, ponovo trojka - ukupno 18 poena.

13. minut - 22:22 - Sada Vrabac krade lopti i daje lake poene.

13. minut - 20:18 - Veličković vezuje četiri poena i asistira za Vrapca.

12. minut - 20:16 - Veličković se upisuje u strelce.

Prva četvrtina - 20:14:

10. minut - 20:14 - Neverovatni Šepard! Sada je ubacio trojku! Ukupno 15 poena!

10. minut - 17:14 - Šepard je dao 12 poena!

9. minut - 15:14 - Koprivica pogađa sa zvukom sirene.

9. minut - 15:12 - Pot promašuje oba bacanja.

7. minut - 15:12 - Luković zakucavanjem prekida seriju rivala.

7. minut - 15:10 - Nižu se greške crno-belih što vešto koriste domaćini. Šepard je već na deset poena, ostalih pet dao je Boumen. Džikić je reagovao uvođenjem Veličkovića.

6. minut - 13:10 - Boumen je ukrao loptu, istrčao kontru i zakucao, a zbog faula Birčevića dobio i dodatno bacanje koje je promašio.

6. minut - 11:10 - Sada Šepard daje koš i dodatno slobodno bacanje.

6. minut - 8:10 - Prva trojka crno-belih - Andrić.

5. minut - 8:7 - Druga trojka domaćina, ovaj put Šeparda.

4. minut - 5:7 - Serija crno-belih 5:0. Luković je dao "dva plus jedan", pa Karahodžić još dva.

3. minut - 5:2 - Trojka Baumana, pa dvojka Šeparda.

1. minut - 0:2 - Počelo je pogotkom Vrapca.

20:28 - Domaćin je za goste pripremio neobične poklone - košarkaši Partizana dobili su po pivo!

20:25 - Košarkaši Partizana imaće veliku podršku s tribina, jer su još pre početka meča "grobari" zagrmeli.

20:20 - Trener košarkaša Partizana Aleksandar Džikić rekao je da njegova ekipa u utakmici protiv Šarlroa neće biti kompletna, ali da će uprkos odsustvu nekolicine igrača pokušati da ostvari pobedu."Pred nama je teška utakmica protiv tima koji nas je savladao na našem terenu. Snažni su, atlete, igraju formacijski široko i imaju nekoliko igrača koji mogu da postignu 20 poena svako veče. Mi smo daleko od kompletnog sastava, ali ćemo se boriti do kraja", rekao je Džikić.

20:15 - Partizan je u seriji od četiri uzastopne pobede u Ligi šampiona. Redom je rušio Ludvigsburg i Bešiktaš kod kuće, Zjelonu Goru u gostima i pre nedelju dana Solnok u Beogradu. U istom periodu Spiru je dobio samo jedan meč, protiv Sasarija na domaćem terenu, a preostala tri je izgubio na strani.

20:05 - U prvom duelu večerašnjih rivala Šarlrao je iznenadio crno-bele u Beogradu savladavši ih 84:70.

A ne tako davno u sezoni 2011/12 Partizan i Spiru igrali su u Evroligi. U obe utakmice slavio je domaćin. U Beogradu je bilo 91:81, a u Belgiji 84:79.