(VIDEO) CRNO-BELI PALI U LAKTAŠIMA Partizan izgubio od Igokee, Zvezda mu određuje sudbinu u plej-ofu

Iznenađenje u poslednjem kolu

Košarkaši Igokee savladali su Partizan u Laktašima u utakmici poslednjeg kola ABA lige - 70:64.

Posle sedmog neuspeha u sezoni, crno-beli sigurno neće imati prednost domaćeg terena u plej-ofu, a da li će u doigravanje ući sa trećeg ili četvrtog mesta i da li će im rival biti Crvena zvezda, Cedevita ili Budućnost, biće poznato kada se kolo završi.

Partizan će ispratiti većerašnji duel Cedevite i FMP-a u Zagrebu, ali slika plej-ofa iskristalisaće se tek posle poslednjeg meča ligaškog dela između Zvezde i Budućnosti u ponedeljak.

Igokea je sezonu završila na petom mestu sa polovičnim učinkom 13-13.

Domaćin je u Laktašima skoro ceo meč imao prednost. Igokea je najveće vođstvo imala krajem prvog poluvremena, tokom kojeg su njeni igrači imali odličan procenat šuta iz igre - plus 13. Crno-beli su u nastavku uspeli da zaprete nekoliko puta, stigli čak i do izjednačenja u finišu treće deonice (50:50), ali je ekipa Dragana Bajića, kao i svaki put pre toga, odbila njihov napad i na kraju zasluženo pobedila.

Najzaslužniji za uspeh Igokee bio je Vuk Radivojević sa 20 poena, po devet su dodali Šibalić, Robinson i Rikić...

Ratkovica sa 14 poena i Hečer sa 12 bili su najefikaniji kod Partizana.

Četvrta četvrtina - 70:64:

40. minut - 70:61 - Trojka Radivojevića.

39. minut - 67:60 - Trojka Pašajlića.

38. minut - 64:60 - Hečer dva puta precizan s linije penala.

37. minut - 64:58 - Zakucavanje Lukovića.

36. minut - 64:55 - Trojka Radivojevića.

35. minut - 61:55 - Nesportska lična greška Mahkovica, ali je Luković promašio oba bacanja. Veličković je zatim ubacio dva poena.

34. minut - 61:53 - Igokea se opet odlepila, trojka Pašajlića.

32. minut - 56:53 - Trojka Partizanovog Robinsona.

31. minut - 55:50 - Zakucavanje Mahkovica.

Treća četvrtina - 53:50:

30. minut - 52:50 - Pašajlić na drugi obruč.

29. minut - 50:50 - Partizan je iz petog pokušaja uspeo da izjednači.

26. minut - 50:48 - Polaganje Marinkovića, Partizan je prišao na samo dva poena. Bajić je tražio tajm-aut.

26. minut - 50:46 - Veličkovićeva energija vratila je crno-bele na "minus 4".

25. minut - 48:42 - Strašna asistencija Veličkovića za Ratkovicu.

24. minut - 48:38 - Posle nekoliko promašaja na obe strane, poentirao je Rikić.

23. minut - 46:38 - Imao je Partizan priliku da se dodatno približi domaćinu, ali je Luković promašio oba bacanja.

Druga četvrtina - 44:34:

20. minut - 44:34 - Domaćin je za tili čas vratio dvocifenu prednost.

19. minut - 41:34 - Seriju gostiju prekida Radivojević - trojkom!

18. minut - 38:34 - Strašna rampa Lukovića, pa trojka Ratkovice, crno-beli nastavljaju niz - 8:0.

17. minut - 38:31 - Luković pogađa, Partizan u seriji (14:5).

16. minut - 38:29 - Trojka Veličkovića.

15. minut - 38:26 - Razmena trojki: Ratkovica, pa Pešaković.

14. minut - 33:23 - Serija crno-belih 6:0 posle poena Ratkovice.

13. minut - 33:21 - Hečer i Luković smanjuju zaostatak Partizana, pa trener Bajić traži tajm-aut.

13. minut - 33:17 - Mahkovic ubacuje loptu u koš posle skoka u napadu - 16 razlike.

12. minut - 31:17 - Domaćin ne posustaje, trojka Pešakovića za "plus 14".

Prva četvrtina - 28:17:

10. minut - 28:17 - Još jedna greška košarkaša Partizana, pa Igokein Robinson trojkom stavlja tačku na prvu deonicu za maksimalnih "plus 11".

10. minut - 25:15 - Robinson za prvu dvocifrenu prednost Igokee.

9. minut - 23:15 - Crno-beli nemaju rešenja pod košem za raspoloženog Rikića.

8. minut - 21:13 - Trostruka izmena kod gostiju, na parketu su Veličković, Vrabac i Andrić.

7. minut - 20:13 - Zakucava i Radivojević.

6. minut - 17:13 - Tri trojke zaredom, dve Partizanove (Robinson i Birčević) i jedna Igokee (Šibalić).

5. minut - 14:7 - Uzvratio je Partizanov Robinson, ali na drugoj strani Milošević zakucavanjem vraća Igokeu na "plus sedam".

5. minut - 12:5 - Precizan je i Igokein Robinson.

4. minut - 10:5 - Prva trojka domaćina, Radivojević je precizan iz velike udaljenosti.

3. minut - 7:5 - Rikić daje "dva plus jedan".

1. minut - 2:3 - Radivojević dvojka, pa Marinković trojka na startu meča.

Poslednje kolo regionalne ABA lige doneće i konačno odluku oko toga sa koje pozicije će crno-beli ući u plej-of.

Crno-beli pobedom overavaju treće mesto, a u slučaju poraza Cedevite od FMP-a kasnije danas, bili bi drugi na tabeli.

Grobari su sinoć u Laktašima napravili spektakularan doček za crno-bele, što možete pogledati OVDE.

U prvom delu sezone, prvi susret ovih rivala u dvorani "Aleksandar Nikolić" završen je pobedom Partizana od 87:64.

Pre polaska na put, trener crno-belih, Aleksandar Džikić napomenuo je da Igokea iza sebe iza sjajnu sezonu.

"Tokom godine su mnogo puta pokazali da mogu da igraju sa svima u ABA ligi. Imaju formacijski posložen sastav, dobar miks iskustva i mladosti i nekoliko igrača koji mogu individualno da ih dovedu u poziciju da pobede. Igraće rasterečeno, i mi smo spremni za njihovo najbolje izdanje". - istakao je Džikić.

Centar Partizana Đorđe Majstorović očekuje da 'parni valjak' još jednom pruži svoj maksimum.

"Želimo da damo sve od sebe i da uradimo sve što je do nas pred plej-of. Igokea ima dobar tim i neće nam biti nimalo lako u Laktašima", smatra Majstorović.