ZVEZDA ZADRŽALA PRVO MESTO: Oslabljeni crveno-beli slomili Megu i stigli do nove pobede

Derbi u Sremskoj Mitrovici pripao gostima

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Sremskoj Mitrovici ekipu Mega Leksa 73:67 (17:18, 21:16, 20:19, 15:14) u derbi meču 11. kola Superlige Srbije.

Crvena zvezda je zadržala prvo mesto na tabeli sa 10 pobeda i samo jednim porazom. Mega je četvrta sa šest trijumfa i pet poraza.Crveno-beli će u narednom kolu, koje će biti odigrano 28. maja, dočekati ekipu Vršca, a Mega će gostovati Dinamiku.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Jović sa 20 poena, dok je Luka Mitrović dodao 13. Crvena zvezda je bila oslabljena na novom meču pošto nisu igrali Marko Simonović i Nejt Volters.

U domaćem timu najbolji je bio Kostja Mušidi, koji je postigao 16 poena.Mega je bolje počela utakmicu, povela je sa 11:5, ali je Zvezda preokrenula serijom 10:0. Mega je prvih 10 ninuta rešila u svoju korist 18:17. Crvena zvezda je zaigrala bolje u drugoj četvrtini, a briljirao je Jović. Gosti su prvo poluvreme rešili u svoju korist 38:34.Mega je na početku treće četvrtine imala kontrolu, stigla je do preokreta predvodjena Mušidijem, ali su crveno-beli ponovo odgovorili serijom, od 7:0, kojom su došli do vodjstva od 45:40. Tim Dejana Milojevića je tokom treće četvrtine uspeo da zadrži priključak, čak i u jednom trenutku da povede sa tri poena prednosti, ali je Zvezda u finišu tog perioda i na početku četvrte deonice stigla do dvocifrene prednosti. Crveno-beli su tri minuta pre kraja vodili sa 12 razlike, da bi Mega za minut i po uspela da dodje do zaostatka od pet poena, ali je ekipa Dejana Radonjića ipak uspela da odbije nalet Mege i na kraju zasluženo stigne do 10 pobede.

TOK MEČA:IV četvrtina40. minut - Kraj utakmice. Pobeda ZvezdeKošarkaši Crvene zvezde stižu do nove pobede, 73:67.

39. minut - Mega se vraća u mečKošarkaši Mege su napravili seriju od 7:0 i prišli Crvenoj zvezdi na minus 5, 67:72 na devedeset sekundi pre kraja.37. minut - Crveno-beli pred novom pobedomCrvena zvezda na plus 12. Zvezda vodi 72:6034. minut - Zvezda na plus osamCrvena zvezda ima plus osam, 65:57. Crveno-beli se nalaze pred novom pobedom

31. minut - Zvezda vodi 60:53Crvena zvezda na startu poslednje četvrtine vodi 60:53, a trener domaćeg tima Dejan Milojević traži tajm-aut

III četvrtina30. minut - Zvezda sa plus 5 ulazi u poslednju četvrtinuCrvena zvezda u poslednju četvrtinu ulazi sa plus 5. Zvezda vodi 58:5325. minut - Minimalna prednost ZvezdeZvezda posle 25 minuta vodi 46:45

21. minut - Mega trojkom otvara drugo poluvremeMega trojkom Mušidija otvara drugo poluvreme. Još jedna trojka Mušidija za 40:38

II četvrtina20. minut - Zvezda posle 20 minuta vodi 38:34Crvena zvezda posle prvih 20 minuta vodi 38:34. Crveno-beli su prvih 20 minuta dobili posle bolje igre u finišu poluvremena16. minut - Zvezda na plus 5Crvena zvezda je u 16. minutu stigla do najveće prednosti od pet poena. Gosti vode 31:26.13. minut - Zvezda ponovo vodiCrvena zvezda kažnjava greške rivala i vodi 22:20I četvrtina10. minut - Mega dobila prvu četvrtinu, 18:17Mega je prvu četvrtinu dobila 18:178. minut - Ekipe se smenjuju u vođstvu5. minut - Zvezda na minus dva Crvena zvezda na minus dva. Zvezda kažnjava greške Mege i prilazi na minus dva, 11:93. minut - Mega na plus 6, 9:3Mega je stigla do najveće prednosti od početka meča. Domaći vode 9:32. minut - Mega vodi 4:01. minut - Utakmica je počelaEkipa Dejana Milojevića posle odigranih 10 kola zauzima četvrto mesto sa šest pobeda i četiri poraza, dok je Zvezda na deobi prvog mesta sa devet trijumfa i jednim porazom.Trener košarkaša Mega Leksa Dejan Milojević izrazio je nadu da će njegova ekipa pružiti dobar otpor Crvenoj zvezdi u predstojećoj utakmici Superlige Srbije. Sutra dočekujemo Zvezdu o čijim kvalitetima je izlišno govoriti. Mi smo serijom dobrih mečeva i pobeda, uspeli da se podignemo iz teške situacije u kojoj smo bili. Sa Zvezdom smo ove sezone dva puta odigrali dobre mečeve i nadam se da će i u četvrtak biti tako. Za šta će to biti dovoljno na kraju, videćemo", rekao je Milojević za klupski sajt. Krilni centar Mega Leksa Sava Lešić je istakao da ekipa želi da se prikaže u što boljem svetlu protiv Zvezde."Očekuje nas izuzetno teška utakmica protiv Crvene zvezde koja je prvi favorit takmičenja. Potrebno je da odigramo bez opterećenja i da pokušamo da nastavimo u istom ritmu kao do sada. Želimo da se prikažemo u što boljem svetlu. Neće biti lako, ali pokušaćemo da iskoristimo svaku priliku koja nam se ukaže na ovom meču", kazao je Lešić."Očekuje nas vrlo važna utakmica protiv tima Mege u Mitrovici. U dvorani "Pinki" smo uvek igrali teške i neizvesne mečeve. Znamo se dobro, ovo će nam biti četvrti meč. Značajno su podigli formu u poslednje vreme, mladi su i igraju dobro. Sve to znači da nas čeka težak posao u četvrtak uveče. Oslabljeni smo neigranjem Voltersa i Simonovića, ali moramo da odigramo čvrsto, koncentrisano, i verujem da povoljan ishod neće izostati", rekao je košarkaš Crvene zvezde Branko Lazić.