(VIDEO) NI JOKIĆ NE POMAŽE MEGI: Zvezda se plasirala u finale, ali ostala bez Jovića

šAMPION ISKORISTIO PRVU MEČ LOPTU

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale plej-ofa Superlige Srbije, jer su i u drugom meču polufinalne serije bili bolji od Mega Leksa.

Crveno-beli su pre dva dana bili ubedljivi u Beogradu, a večeras su u Sremskoj Mitrovici imali mnogo više problema. Ipak, ponovo su "slomili" tim Dejana Milojevića i rezultatom 2:0 u seriji nastavili put ka odbrani nacionalnog trona.

Mega Leks - Crvena zvezda 75:84 (26:28, 13:19, 27:20, 9:17)

Utakmici su prisustvovali i nekadašnji igrači Mege, Nikola Jokić i Vasilije Micić. Obojica su od bivšeg kluba dobili poklone - dresove, a najjači aplauz večeras dobio je as NBA ligaša iz Denvera.

Meč je obeležila i povreda Stefana Jovića. Zvezdin plejmejker je povredio skočni zglob na početku poslednje četvrtine i napustio igru.

Mega je pružila otpor koliko je mogla. U odsustvu adut pod košem (Kaba i Lešić) više od ovoga protiv šampiona, realno, nije mogla.

Zvezda je od početka kontrolisala razvoj događaja na terenu u Sremskoj Mitrovici, imala i 15 poena viška (58:43 u 24. minutu), međutim, domaćin se nije predavao, pa je serijom 16:0 u finišu treće četvrtine stigao do velikog preokreta - 59:58.

Ipak, crveno-beli su u poslednjoj deonici ponovo stekli odbranu, Mega je u poslednjih deset minuta dala svega devet poena, pa je u finale ponovo otišla Zvezda.

Dion Tompson je bio najefikasniji sa 15 poena (i šest skokova), jedan manje ubacio je Čarls Dženkins, koji je vezao nekoliko pogodaka kada se "lomio" meč u poslednjoj četvrtini. Dvocifren je bio i Ognjen Kuzmić - deset.

Jaramaz sa 14 poena, Spasojević sa 13 i Rebić sa 12 bili su najbolji kod Mege.

Drugi finalista biće bolji iz duela Partizan - FMP. "Panteri" su napravili iznenađenje u prvoj utakmici, pa u petak uveče u Železniku imaju priliku da načine senzaciju i domognu se finala. U suprotnom, u nedelju u "Pioniru" igraće se majstorica.

Četvrta četvrtina:

39. minut - 73:82 - Dženkins ne posustaje, precizan je i sa linije penala.

38. minut - 71:78 - Još jedan prodor Dženkinsa, vezuje četiri poena.

38. minut - 71:76 - Posle niza promašaja na obe strane, pogađa Dženkins.

35. minut - 71:74 - Mušidi iz daljine!

33. minut - 68:74 - Trojka Gudurića.

33. minut - 68:71 - Povredio se Jović! Zvezdin plejmejker je povredio skočni zglob i napustio parket. A tek nedavno se oporavio od povrede leđa...

31. minut - 68:67 - Posle poena Spasojevića, Mega ponovo vodi.

Poklon i za Micića Posle Nikole Jokića i Vasa Micić je dobio poklon od svog bivšeg kluba - Mege. I Micić je dobio dres...

Inače, on je prošle sezone igrao za Zvezdu, a sada nastupa u Turskoj.

Treća četvrtina - 66:67:

29. minut - 64:65 - Simeunović za dva, pa Jaramaz za tri poena. Ekipe igraju "u talasima". Mega je opet blizu.

29. minut - 59:65 - Sad je Zvezda u seriji, zakucava Gudurić.

29. minut - 59:63 - Tompson oba puta precizan s penala.

28. minut - 59:61 - Lazić vraća trojku.

28. minut - 59:58 - Trojka Rebića! Serija Mege 16:0! Kakav preokret!

27. minut - 56:58 - Pet vezanih poena Jaramaza, pa Rebića, a sada i trojka Mušidija! Mega je pet u igri. Radonjić traži tajm-aut.

27. minut - 53:58 - Mega prilazi na samo pet poena zaostatka posle serije 10:0.

24. minut - 43:58 - Zvezda beži...

21. minut - 39:52 - Bjelica pogađa trojku, prva Zvezdina danas. A onda i Dangubić diže prednost na 13 poena.

Druga četvrtina - 39:47:

19. minut - 37:43 - Trojka Spasojevića, pa dvojka Jaramaza, Mega prilazi.

18. minut - 32:42 - Dangubić je dobio nesportsku ličnu grešku, ali je Simeunović promašio oba bacanja, što su prva dva promašena na meču. Mega je promašila i sledeći napad, pa je Bjelica na drugoj strani doneo gostima dvocifrenu prednost.

18. minut - 32:40 - Malo po malo, naročito zahvaljujući jakoj odbrani, Zvezda se odlepila.

15. minut - 30:34 - Igra se brzo, ali se u drugoj deonici mnogo i promašuje. Zvezda ipak uspeva da održi kakvu-takvu prednost. Tompson, koji nije igrao u prvom meču, sada je najefikasniji sa devet poena, a ima i četiri skoka.

Aplauz i poklon za Jokića

U pauzi između prve i druge četvrtine na teren je izašao Nikola Jokić. Dobio je jak aplauz od publike, a od Mege dres za uspomenu!

Prva četvrtina - 26:28:

9. minut - 22:26 - Zvezda pravi preokret, Mitrović daje "dva plus jedan".

6. minut - 16:14 - Posle koša i pogođenog dodatnog slobodnog bacanja Simeunovića, Mega ponovo vodi.

4. minut - 8:12 - Kao i u prvom meču, dominira Kuzmić, dao je osam poena (četiri Dženkins), posle čega je Milojević tražio tajm-aut.

2. minut - 6:6 - Za sada nema promašaja na utakmici.

2. minut - 6:4 - Mušidi, pa Novak pogađaju dve trojke na startu.

Utakmici prisustvuje i Nikola Jokić, košarkaš Denvera koji je ponikao u Megi.

Mega je lišena pomoći Kabe i Lešića, koji je doživeo povredu skočnog zgloba na utakmici pre dva dana.

Zvezda je ostvarila 21 uzastopnu pobedu nad Megom. U stvari, crveno-beli su u 35 mečeva sa ovim rivalom izgubili samo tri puta. Ove sezone sastajali su se pet puta.

(Kurir.rs/Kurir sport)

KURIR SPORT UŽIVO: Zašto navijači Partizana nisu ove godine slavili titulu prvaka Evrope?