(VIDEO) ŠAMPION OPET UBEDLJIV: Zvezda drugi put deklasirala FMP i došla na korak od treće uzastopne titule

TREĆI MEČ U PETAK

Košarkaši Crvene zvezde i u drugom meču finalne serije plej-ofa Superlige Srbije ubedljivo su savladali FMP, ovaj put u Železniku - 91:76.

Izabranici Dejana Radonjića vode 2:0 u seriji i od treće uzastopne titule prvaka države deli ih još jedna pobeda, a priliku da je ostvare imaće u petak u dvorani "Aleksandar Nikolić" (20 sati).

Današnji scenario bio je prepisan od pre dva dana. Zvezda je na startu dala gas do daske, brzo stekla veliku prednost, koju je u nastavku meča održavala i uvećavala.

Takođe, crveno-bele je ponovo služio šut iz daljine, pa FMP nije imao nikakve šanse.

Naročito jako u uvodu je povukao Marko Gudurić, a Zvezda je već posle četiri minuta imala dvocifrenu prednost - 14:4. Gosti su u drugom poluvremenu išli i do "plus 20".

Gudurić je bio najbolji u pobedničkom timu sa 19 poena, Mitrović je dodao 14, Dangubić 12, Simonović i Dženkins po deset...

Ipak, najefikasniji na meču bio je Amerikanac iz domaćeg sastava Ostin sa čak 25 poena, a solidni su bili Davidovac sa 12 poena i Čović sa deset.

Podsetimo, Zvezda je prvi duel dobila rezultatom 94:66.

Četvrta četvrtina:

37. minut - 68:84 - 25 poena Ostina!

36. minut - 66:84 - Sada se na obe strane igra malo slobodnije, opuštenije se šutira... Svima je jasno da je pobednik odavno rešen.

35. minut - 62:82 - Koš i pogođeno dodatno slobodno bacanje za Gudurića. Njegovi prvi poeni u drugom poluvremenu, ukupno ih ima 17.

33. minut - 56:75 - Domaćin u šutu za tri poena 7/20, a gost 9/19.

Treća četvrtina - 54:71:

29. minut - 50:71 - Crveno-beli su nemilosrdni kada pucaju iz daljine - sada trojku pogađa i Dangubić.

25. minut - 44:64 - Posle trojke Dobrića, ode Zvezda na 20 razlike.

23. minut - 44:59 - Tehnička greška za Lazića. Zvezdin bek je pobesneo, zbog čega je dobio kritike od trenera Radonjića. Čović pogađa slobodno bacanje, a onda Ostin trojku.

Druga četvrtina - 40:52:

16. minut - 31:46 - Još jedan pogodak Gudurića van linije 6,75. Danas je nezaustavljiv.

12. minut - 24:37 - Peta trojka gostiju - Lazić.

11. minut - 20:30 - Ostinovih 14 poena...

Prva četvrtina - 18:30:

10. minut - 18:30 - Neverovatna trojka Simonovića za kraj prve deonice.

10. minut - 18:27 - Strašna partija Ostina, i on pogađa trojku, već ima 12 poena.

10. minut - 15:27 - Trojka Simonovića - Zvezdine tri trojke iz pet pokušaja.

7. minut - 11:24 - Gudurić ubacuje dve vezane trojke, sada je na 11 poena.

6. minut - 11:18 - Ostin je raspoložen kod domaćina, daje trojku.

4. minut - 4:14 - Zvezda i ovaj put, kao u prvom meču, daje gas do daske od starta. Već posle četiri minuta ima dvocifrenu prednost.

Trener Zvezde Dejan Radonjić ne može da računa na povređenog Stefana Jovića, dok strateg ekipe iz Železnika nema na raspolaganju Džona Boldena, koji je otputovao u SAD da bi se pripremio za NBA draft.

Večerašnji meč sude Dragan Nešković, Aleksandar Glišić i Marko Juras.

Serija se igra na dva pobede, a treći meč na programu je u petak u dvorani "Aleksandar Nikolić".