(KURIR TV) PORAZOM KRENULE U ODBRANU TITULE: Srpske košarkašice izgubile od Grčke na startu EP

PREMIJERA NA ŠAMPIONATU U ČEŠKOJ

Ženska reprezentacija Srbije doživela je poraz na startu Evropskog prvenstva u Češkoj.

Aktuelne šampionke "starog kontinenta" izgubile su meč prvog kola Grupe C od Grčke 60:69.

Izabranice selektora Stevana Karadžića u subotu (20.30) igraju sa Francuskom, a u ponedeljak (15.00) sa Slovenijom.

U praškoj hali "Kralovka" Grkinje su vodile gotovo sve vreme. Srpkinje su serijom trojki u trećoj deonici uspele da naprave preokret i povedu - 51:50. Međutim, ponovo su stale, dozvolile da se rivalke odlepe. Grčka je u poslednjoj deonici ponovo napravila dvocifrenu razliku i tu prednost nije ispustila.

Grkinje su bolje šutirale, imale daleko više poena datih iz reketa, mnogo više i asistencija...

Jelena Milovanović sa 17 poena bila je ubedljivo najefikasnija u našoj reprezentaciji, dok je kod Grčke najbolja bila Spanu sa 18.

Četvrta četvrtina - 60:69:

40. minut - 58:67 - Grkinje čuvaju prednost...

37. minut - 56:67 - Velika prednost Grčke.

35. minut - 56:62 - Škorić vraća trojku.

34. minut - 53:62 - Prva trojka Nikolopulu.

34. minut - 53:59 - Grkinje se ponovo odlepile.

32. minut - 53:53 - Crvendakić donosi izjednačenje.

Treća četvrtina - 51:53:

30. minut - 51:53 - Grkinje vraćaju trojku.

30. minut - 51:50 - Peta trojka srpske reprezentacije u ovoj deonici, opet Ana Dabović - preokret!

29. minut - 48:50 - I Ana Dabović pogađa za tri! Srpkinje biju dalekometnom paljbom u ovim momentima.

28. minut - 45:50 - Trojka Crvendakić.

26. minut - 42:48 - Crvendakić promašuje, odmah zatim Malci pogađa, i umesto da Srbija priđe na dva, Grčka odlazi na šest.

25. minut - 42:46 - Konačno! Srbija prilazi na četiri poena zaostatka. Milovanović 17 poena!

24. minut - 28:44 - Još jedna trojka naših devojaka - Nevena Jovanović.

22. minut - 33:38 - KONAČNO TROJKA ZA SRBIJU! Iz 11. pokušaja! Jelena Milovanović iz nemoguće pozicije.

21. minut - 30:38 - Krenulo je trojkom Malci.

Podrška navijača našim igračicama!

Druga četvrtina - 30:35:

Grkinje imaju deset asistencija, a SRPKINJE SAMO JEDNU!

20. minut - 30:35 - Srbija opet prilazi na "minus pet".

19. minut - 25:35 - Posle poena Kalcidu, Grčka prvi put ima dvocifrenu prednost.

19. minut - 25:33 - Srbija priđe na pet, šest poena "minusa", Grkinje se odlepe. U tom ritmu se igra već duže vreme. Karadžić traži tajm-aut.

18. minut - 25:31 - Neverovatno! Srpkinje su promašile svih devet šuteva za tri poena!

16. minut - 21:26 - Jovanović daje prve poene, serija Srbije 6:0.

14. minut - 19:26 - Mini serija naših, Milovanović dolazi do deset poena, Dabović oba puta precizna sa slobodnih bacanja.

13. minut - 15:26 - Prednost Grčke raste, Spanu već ima deset poena.

12. minut - 15:22 - Jelena Milovanović je do sada najbolja u srpskoj reprezentaciji - osam poena.

Prva četvrtina - 11:19:

10. minut - 11:19 - Sjajan prodor i poeni Jelene Milovanović. Međutim, četvrtina se završava pogotkom Sotiriu.

9. minut - 9:17 - Grkinje održavaju prednost...

7. minut - 5:14 - Još jedna trojka Grkinja, ovaj put Kalcidu. Naše devojke su promašile sva četiri pokušaja za tri poena.

5. minut - 5:9 - Prva trojka na utakmici, strelac Malci.

4. minut - 5:6 - I Škorić se upisala u strelce.

3. minut - 3:6 - Prvi poeni naših devojaka - posle dva i po minuta igre - Jovanović daje "dva plus jedan".

Oko 100 srpskih navijača sa desetak zastava...

3. minut - 0:6 - I Kalcidu je precizna. Naše devojke promašile su tri šuta za tri poena. Karadžić traži tajm-aut.

2. minut - 0:4 - Prva četiri poena na meču postigla je Spanu.

1. minut - Utakmica je počela...

U odnosu na šampionski sastav od pre dve godine nema kapitena Milice Dabović i Dajane Butulije koje su se oprostile od reprezentacije, nema ni Danijel Pejdž, kao ni selektora Marine Maljković...

Selektor Stevan Karadžić u uvodu šampionata u Češkoj ne može da računa na rovitu Sonju Petrović.

17:56 - Himna Bože pravde!

17:52 - Grupna fotka

17:36 - Naši navijači se okupljaju...

17:26 - Zagravnje naših košarkašica u "Kralovka areni"

17:24 - Bond devojke

Ana Dabović, Jelena Milovanović i Sonja Petrović pozirale su kao Bond devojke.

17:20 - Šampionke Evrope!

Podsetite se kako su naše košarkašice trijumfovale na Evropskom prvenstvu pre dve godine.