(KURIR TV) VASKRS ŠAMPIONKI: Srpske košarkašice pregazile Sloveniju za osminu finala EP

kraljice konačno stigle do pobede

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije izborila je plasman u baraž za četvrtfinale Evropskog prvenstva u Češkoj.

Za četvrtfinale će se u utorak boriti sa Letonijom. Srbija je danas pobedila selekciju Slovenije u meču poslednjeg, 3. kola grupe C 88:69 (21:30, 23:11, 18:17, 26:11). Reprezentaciji Srbije, koja brani titulu na EP, za prolaz je bila potrebna pobeda od najmanje šest poena razlike.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Sonja Petrović sa 23 poena, dok su Nevena Jovanović, Jelena Milovanović i Maja Škorić ubacile po 11. U selekciji Slovenije blistala je Tina Oblak sa 22 poena.

Konačan plasman na tabeli grupe C: Francuska 3-0, Srbija 1-2, Grčka 1-2, Slovenija 1-2. Naša grupa C ukršta sa grupom D. U Grupi D je plasman Belgija 3-0, Rusija 2-1, Letonija 1-2, Crna Gora 0-3.

Prvoplasirane ekipe idu direktno u četvrtfinale, a drugoplasirane i trećeplasirane u baraž.

TOK UTAKMICE: IV četvrtina 40. minut - Kraj utakmice Srbija je pobedila 88:69. Naša selekcija je ovom pobedom izborila plasman u osminu finala 36. minut - Srbija na plus 15 Srbija stiže do +15. Naša selekcija stiže do najveće prednosti na utakmici. Srpkinje blistaju 35. minut - Srbija ponovo na plus 10 Tamara Radočaj je vratila trojku i naša selekcija je na plus 10 31. minut - Srbija na plus 8 Raste prednost Srbije. Naše košarkašice vode 66:58 III četvrtina

30. minut - Srbija na +4 Srbija u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom 62:58 29. minut - Slovenija prišla na minus četiri Slovenija je bolje zaigrala u finišu treće četvrtine. Slovenija je prišla na minus 4 (62:58) 26. minut - Srbija održava vođstvo Naša selekcija održava vođstvo od 6 do 10 poena 24. minut - Srbija na +12 posle trojke Čađo Srbija je stigla do najvećeg vođstva od početka utakmice. Naša selekcije posle trojke Čađo vodi 56:44

22. minut - Srbija je nastavila sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini Naša selekcija je na početku treće četvrtine stigla do plus devet, 53:44 II četvrtina

20. minut - Srbija na poluvremenu vodi 44:41 Srbija posle prvih 20 minuta vodi 44:41. U poslednjim sekundama prilikom pokušaja šuta povredila se Sonja Petrović

18. minut - Srbija - Slovenija 42:41 Slovenija je ponovo prišla na minus jedan, 42:41 15. minut - Srbija konačno vodi Srbija je zahvaljujući Sonji Petrović i Ani Dabović povela 37:34.

14. minut - Srbija se vraća Slovenija je u jednom trenutku imala i osam poena prednosti, ali je Srbija uspela da stigne na minus četiri, 30:34 12. minut - Srbija smanjila prednost Slovenije Srbija je bolje ušla u drugu četvrtinu. Naše košarkašice su smanjile prednost Slovenije na 30:25 I četvrtina

10. minut - Srbija gubi posle prve četvrtine Srbija posle prve četvrtine gubi 30:21

6. minut - Preokret Slovenije Slovenija je napravila seriju 10:2 i povela 14:11 3. minut - Srbija blista na startu utakmice Srbija je bolje ušla u meč i već posle nešto više od dva minuta povela 9:4. Stručni štab Slovenije traži tajm-aut 1. minut - Utakmica je počela

I četvrtina 14:45 - Na tribinama je i predsednik KSS Naše košarkašice bodri i predsednik KSS Predrag Danilović koji je danas doputovao u Prag

Evo kako su roditelji dočekali naše košarkašice.

Utakmica košarkašica Srbije i Slovenije je od presudnog značaja za našu selekciju. Našim košarkašicama, koje su aktuelne evropske šampionke, neophodan je trijumf u poslednjem kolu kako bi ostale na turniru.

Košarkašice Srbije su na startu prvenstva poražene od selekcije Grčke, a potom i od Francuske. Srbiji je za plasman u šesnaestinu finala Evropskog prvenstva u Češkoj potrebna pobeda protiv Slovenije od najmanje šest poena.

KURIR SPORT UŽIVO: Pa gde baš Budućnost?!