SRBIJA OSVOJILA SUPERKUP: Saletovi Orlovi dominantni na turniru u Nemačkoj

Superkup u Hamburgu

Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je Superkup u Hamburgu pošto je slavila u sve tri utakmice.

U okviru trećeg kola "Orlovi" Aleksandra Đorđevića su savladali Nemačku rezultatom 87:56 (27:17, 17:17, 19:6, 24:16) i time sa maksimalnim učinkom završili turnir.

Srbija je prethodno savladala Poljsku (85:78) i Rusiju (85:75).

Time je nacionalni tim Srbije nastavio sa besprekornim rezultatima u pripremnom periodu pošto je ostvario i šesti trijumf u isto toliko utakmica.

Ekipa Aleksandra Djordjevića protiv Nemačke odigrala je najbolji meč na turniru, već je sredinom prve četvrtine preuzela kontrolu i postepeno počela da povećava prednost.

Nemačka je u drugoj četvrtini uspela da parira Srbiji, ali su vicešampioni sveta u trećoj deonici odigrali sjajnu odbranu i sveli rivala na samo šest poen.

Upravo u tom periodu Srbije je prelomila meč, da bi potom u poslednoj deonici bez ikakvih problema sačuvala stečenu prednost i došla do šeste pobede u okviru priprema za Evropsko prvenstvo.

U ekipi Srbije Birčević je bio najefikasniji sa 21 poenom, Štimac je postigao 20, Mačvan 12, a Kuzmić 10.

U reprezentaciji Nemačke istakao se Denis Šreder sa 16 poena, koji je bio i jedini s dvocifrenim učinkom u svom timu.

Italija, Gruzija i Grčka su naredni rivali Srbije, i to na Akropolis kupu koji se igra od 23. do 25. avgusta.

Dobra vest je da se oporavlja Nemanja Nedović i da bi mogao da se pridruži ekipi u Grčkoj, isto kao i Miloš Teodosić.

4. ČETVRTINA

Posle trojke Marka Gudurića Srbija je u 38. minutu prvi put prešla granicu od 30 poena - 82:51.

Razigrao se i Mačvan. Nepogrešiv je za tri poena (3/3) za 73:47 u 35. minutu. Njegovih 12 poena.

Srbija je početkom poslednje četvrtine povela sa 66:45, ali je Šruder sa pet vezanih poena spustio Nemce na ispod 20 poena zaostatka.

3. ČETVRTINA

Mačvan je i zaključio četvrtinu za 63:40. Srbija je ovu deonicu dobila rezultatom 19:6.

Prvi put do 20 poena viška Srbija je stigla u 27. minutu kada je Milan Mačvan pogodio za 57:37.

Raste prednost Srbije, serija 11:3 za pet minuta i vođstvo 55:37.

Nema dileme da su Štimac i Birčević najraspoloženiji na ovoj utakmici. Birčević je otvorio treći period sa četiri vezana poena, Štimac dodao tri, pa na semaforu stoji rezultat 51:37 u 23. minutu.

2. ČETVRTINA

Štimac je zaključio prvo poluvreme u kome je postigao 15 poena, uz pet skokova. Birčević ima 14 poena, Mačvan 5, Kuzmić 4. Na poluvremenu 44:34.

Bogdanović se u 19. minutu upisao u listu strelaca za rezultat 42:32. Srbija održava desetak poena razlike.

Birčević i Štimac nastavljaju šou. Novim poenima donose Srbiji prednost 40:30 u 16. minutu.

1. ČETVRTINA

Trojkom Mačvana Srbija je u 9. minutu stekla dvocifrenu prednost - 27:17.

Posle osam minuta igre upisao se i treći igrač Srbije u listu strelaca. Ognjen Kuzmić je sa linije slobodnih bacanja doneo Srbiji vođstvo 22:14.

Šou Birčevića i Štimca. Obojica su postigla po deset poena za vođstvo Srbije 20:13. u 6. minutu. Treba dodati i da Micić i Milosavljević imaju po tri asistencije.

Dobro su utakmicu otvorili Birčević (sedam poena) i Štimac (osam), na drugoj strani parira Šruder. Srbija posle četiri minuta vodi sa 15:11.

Startna petorka Nemačke: Šruder, Akpinar, Hekman, Timan, Bartel.

Startna petorka Srbije: Micić, Milosavljević, Lučić, Birčević, Štimac

Jović i Lazić su van tima.

SRBIJA: Mačvan, Bogdanović, Kalinić, Lučić, Milosavljević, Birčević, Štimac, Micić, Gudurić, Kuzmić, Marjanović.

NEMAČKA: Lo, Štajger, Vargas, Doret, Šruder, Akpinar, Bartel, Timan, Hekman, King, Hartenštajn.