(VIDEO) BOBI SE POIGRAVAO SA RIVALIMA: Marjanović sjajan u pobedi Detroita, Zagorac koristi šansu

Najefikasniji na meču

Srpski košarkaški reprezentativac Boban Marjanović sa 14 poena doprineo je pobedi Detroita nad Indijalnom 107:97 u utakmici predsezone NBA lige, dok je Rade Zagorac bio sasvim solidan sa šest pogodaka u porazu Memfisa od Atlante 100:88.

Marjanović je dobio mesto startera i šansu da se dokaže u odsustvu prve zvezde Andrea Dramonda i to je iskoristio, a pored odličnog šuta iz igre 6/8 imao je i šest skokova za 20 minuta na terenu.

Visoki centar je zajedno sa saigračima Redžijem Džeksonom i Išom Smitom bio je najefikasniji na meču i nagovestio da bi mogao da ima dobru sezonu. Minute je iskoristio i Rade Zagorac koji je dao šest poena za samo osam minuta, uz pogođena tri od četiri šuta, ali i tri uhvaćene lopte.

Meč Memfisa i Atlante obeležio je plej Houksa Denis Šruder sa 21 poenom i četiri asistencije.

U sinoćnim mečevima nije za Sakramento nije nastupao Bogdan Bogdanović jer je trener Dejv Jeger odlučio da ga odmori protiv Portlanda (83:97).