(KURIR TV) U EVROPI SE NEISKUSTVO SKUPO PLAĆA: Partizan bez snage da iznenadi Lijetuvos Ritas

Evrokup

Košarkaši Partizana nisu ostvarili prvi trijumf u Evrokupu, pošto su u meču 2. kola grupe C poraženi od Lijetuvos Ritasa 80:91 (17:15, 26:24, 19:21, 18:31).

1 / 10 Foto: Dragan Kadić

Izabranici trenera Miroslava Nikolića odlično su počeli meč i poveli sa 11:0. Litvanci su se tada konsolidovali i brzo uspeli da smanje na 11:7. Tada je usledio period bez poena, a zatim su se sve do isteka prvog poluvremena timovi u brzoj igri mini serijama od po nekoliko poena često smenjivali u vođstvu.

Partizan je u nastavku, u kom je na terenu bio i kapiten Novica Veličković, uspeo da se odlepi, pa je u 24. minutu bilo 48:42. Posle trojke Stevanovića domaća ekipa je na manje od dva minuta pre kraja trećeg kvartala vodila 60:54, ali je primila dve trojke, pa se u poslednji kvartal ušlo sa 62:60 za Partizan.

Partizan je poslednjih 10 minuta počeo loše, pošto je četiri bonus faula veoma brzo napravio, uglavnom prilikom šuta, što su Litvanci koristili za poene sa linije slobodnih bacanja. Ipak u poslednjih nešto više od pet minuta ušlo se bez prednosti 70:70.

Sa dve trojke Litvanci su stekli pet poena prednosti 79:74 nešto više od dva minuta pre kraja. Partizan posle toga nije imao ni iskustva ni snage da se vrati u meč.

PARTIZAN - LIJETUVOS RITAS 80:91 (17:15, 26:24, 19:21, 18:31)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Himenez (Španija), Romano (Izrael), Rodsand (Norveška).

PARTIZAN: Miler 24, Vilijams-Gos 11, Tadić, Aranitović 2, Marinković 8, Veličković 1, Tomić 2, Pecarski 9, Gavrilović 9, Andrić 5, Stevanović 5, Šalić 4.

LIJETUVOS RITAS: Normantas 2, R. Karter 2, Lukauskis, Mavrokefalidis 26, Ečodas 4, Baron 11, Jomantas, M. Kater 9, Gidraitis 28, Peterson 9.

Četvrta četvrtina

40. minut 80:91 - Kraj utakmice

38. minut 74:79 - Dve trojke Litvanaca za plus 5

35. minut 70:70 - Ekipe teško dolaze do poena

32. minut 64:67 - Litvanci su se ekspresno vratili u vođstvo

30. minut 62:60 - Ritas se vratio sa dve trojke

29. minut 60:54 - Poeni za Partizan iz kontre

27. minut 56:51 - Trojka Stevanovića

25. minut 51:47 - Viliam-Gos vuče Partizan

22. minut 45:39 - Viliam-Gos je pogodio prve poene u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 43:39 - Igra se brzo, ekipe se često smenjuju u vođstvu i igraju u manjim serijama

18. minut 37:35 - Litvanci ekspresno odgovaraju serijom 9:3

17. minut 32:28 - Partizan je u seriji 8:0

15. minut 28:28 - Poeni Pecarskog za izjednačenje

14. minut 24:28 - Litvanci su bržom igrom uspeli da preokrenu i rezultat i stanje na terenu

12. minut 17:20 - Litvanci su serijom 5:0 počeli drugi period

Druga četvrtina

10. minut 17:15 - Kraj četvrtine

10. minut 17:13 - Miler je ubacio prve poene

7. minut 14:11 - Dugo je rezultat bio 11:7, a zatim je Tomić postigao prvi koš iz igre za Partizan posle nekoliko minuta

4. minut 11:7 - Ritas se polako vraća u meč

3. minut 8:0 - Partizan je odlično počeo! Kontroliše skok i na suprotnoj strani pogađa kpoš rivala

1. minut 2:0 - Partizan je pogodio prve poene na meču

Prva četvrtina

Ekipa Partizana će pred "grobarima" zabeležiti prvi trijumf u Evrokupu ove sezone, poručio je trener crno-belih Miroslav Nikolić.

- Iskusna su ekipa, ali i mi smo spremni za ovaj duel. Želimo da se pokažemo u što boljem svetlu. Imamo mladu ekipu, od koje se očekuje da pruži dobru partiju. Partizan u svakoj utakmici ide na pobedu, tako će biti i sada - istakao je Nikolić.

Iako su crno-beli doveli novog centra Samarda Samjuelsa, on neće moći da pomogne ekipi u ovom duelu.

Utakmica je imala uvertiru jer je plejmejker Partizana Patrik Miler imao saobraćajnu nesreću, ali će igrati protiv Ritasa.

Kurir sport, Foto: Dragan Kadić