(VIDEO) ZVEZDINO RASPUCAVANJE ZA BAMBEREG: Crveno-beli ubacili 112 poena i razbili MZT

DEBAKL MAKEDONACA

Košarkaši Crvene zvezde lako i ubedljivo su pobedili MZT u dvorani "Aleksandar Nikolić" u poslednjoj utakmici šestog kola ABA lige - 112:73 (28:23, 30:23, 33:8, 21:19).

Crveno-beli sada imaju skor 4-2 i nalaze se na deobi drugog mesta sa Partizanom i Cedevitom (prva je Budućnost sa 5-1).

MZT je ostao u grupi timova pri dnu tabele sa učinkom 2-4.

Šampion je posle dva vezana poraza u ABA ligi, od Budućnosti i Cedevite, konačno pobedila i napravila dobru uvertiru pred evroligaški meč sa Bambergom u četvrtak u "Kombank areni".

Crveno-beli, lišeni pomoći Tejlora Ročestija i Pere Antića, bukvalno su se raspucavali večeras i umalo srušili ovosezonski rekord po broju postignutih poena u ABA ligi, koji drži Partizan - 117. Ipak, tim Dušana Alimpijevića je prvi put uspeo da prebaci "stotku".

Utakmicu je furiozno otvorio Matijas Lesor ubacivši 12 poena u uvodih sedam minuta, a onda je poentiranje prepustio saigračima. Zanimljivo je da je Zvezda prvu trojku pogodila tek u 13. minutu kada je precizan van linije 6,75 bio precizan Džejms Feldin.

Upravo posle Feldinove trojke crveno-beli su prvi put stekli dvocifrenu prednost (37:27) i u nastavku besomučno rešetali koš gostiju iz Skoplja. Na kraju, svi su se upisali u strelce osim Marka Kešelja, koga je publika bodrila ne bi li pogodio koš.

Da MZT nije imao sjajnog Bojana Trajkovskog ko zna koliki bi bio minus skopskog tima. Dao je 30 poena! Kada je Trajkovski napuštao parket zbog pete lične greške, svi u hali su mu aplaudirali.

Kod crveno-belih su poeni bili dobro raspoređeni, najefikasniji je bio Nikola Radičević sa 17, Džejms Feldin je dodao 15, Dragan Apić i Lesor po 14, Nikola Jovanović, Milko Bjelica i Stefan Janković po 11...

Kod gostiju, pored Trajkovskog, vredan pomena je i učinak Jurea Lalića - 14 poena.

Inače, posle duela sa Bambergom, sledećeg ponedeljka u "Pioniru" crveno-beli igraju "večiti derbi" sa Partizanom.

Četvrta četvrtina - 112:73:

37. minut - 109:69 - Evo i 40 razlike...

36. minut - 102:69 - Trojka Dobrića.

35. minut - 99:69 - Domaćin održava "30 plus" poena prednosti.

Treća četvrtina - 91:54:

30. minut - 91:54 - Zvezda je već ubacila 91 poen!

28. minut - 81:51 - Evo i "plus 30"!

27. minut - Trener Zvezde Alimpijević u igru je uveo i Kešelja.

25. minut - 75:48 - Trojku pogađa i Bjelica.

24. minut - 70:48 - Feldin sa linije slobodnih bacanja postaje najefikasniji igrač Zvezde - 15 poena.

22. minut - 62:46 - Feldin, pa Bjelica... Raste prednost Zvezde.

21. minut - Žestok sudar Lazića i Bejlija, kome je potekla krv iz nosa.

Druga četvrtina - 58:46:

19. minut - 56:45 - Trajkovski je nezaustavljiv, ubacio je 19 poena!

17. minut - 54:39 - Sada su se crveno-beli u potpunosti razigrali, sevaju trojke, kontre... Zatrpavaju koš MZT-a.

15. minut - 42:35 - Lesor pravi treću ličnu, a Lalić pogađa i dodatno slobodno bacanje.

14. minut - 40:29 - Sada je i Davidovac precizan van linije 6,75.

13. minut - 37:27 - Prva trojka crveno-belih - Feldin! I prvi put dvocifrena prednost.

12. minut - 32:27 - Zvezda igra efikasno iako još nije dala nijednu trojku, a njeni igrači su imali tri pokušaja.

Prva četvrtina - 28:23:

10. minut - 28:23 - Trajkovski završava četvrinu sa 12 poena.

9. minut - 26:19 - Poentira Jovanović za najveću prednost Zvezde.

9. minut - 24:18 - Bjelica je zamenio Lesora i nastavio gde je Francuz stao.

8. minut - 22:18 - Treća trojka Trajkovskog, za sada najboljeg u timu MZT-a sa deset poena.

7. minut - 19:12 - Lesor 12 poena!

6. minut - 17:10 - Crveno-beli su nekoliko puta naterali goste na greške, a ovaj put je Lesor istrčao kontru i zakucao. Ima već deset poena. Osim jednog poena sa penala Feldina, sve ostale za domaćina dali su Lesor i Radićević (šest).

5. minut - 13:8 - Feldin baca "alej up" za Lesora, koji nije zakucao, već spustio loptu u koš. Francuz je već dao osam poena.

4. minut - 11:8 - Kakva greška Bejlija! Košarkaš MZT-a je prilikom izvođenja lopte ispod koša tražio tajm-aut?! Očigledno se nije navikao na evropsku košarku. Za to su gosti kažnjeni poenima Lesora.

3. minut - 7:6 - Nesmotreni Bejli pravi namernu ličnu. Feldin pogađa samo jedno bacanje, a onda poentira Lesor.

2. minut - 4:6 - Prva trojka večeras - Stojanovski.

2. minut - 4:3 - Lesor i Radičević za prvo vođstvo Zvezde.

1. minut - 0:3 - Počelo je poenima Lalića - "dva plus jedan".

1. minut - Utakmica je počela.

17:54 - Crveno-beli danas igraju bez Tejlora Ročestija i Pere Antića, ali se u tim vraća Nemanja Dangubić.

17:49 - Ubitačni ritam utakmica za Zvezdu se nastavlja u četvrtak kada se u Beogradu u evroligaškom duelu sastaju sa Bambergom.

17:42 - Crveno-beli su imali tri uzastopna poraza, od Budućnosti i Cedevite u ABA ligi, a u međuvremenu i od Himkija u Evroligi, a crnu seriju su prekinuli prošle nedelje u "Areni" savladavši Makabi. Danas nameravaju da prekinu "post" i u regionalnom takmičenju.

17:35 - Zvezda i MZT sastajali su se deset puta u prethodnih pet sezona ABA lige. Crveno-beli su dobili devet mečeva, uz samo jedan poraz, koji su doživeli pred kraj 2013. u Skoplju. Od tada su vezali sedam trijumfa nad makedonskim predstavnikom.