(VIDEO) NOVA PARTIZANOVA STOTKA: Crno-beli izrešetali koš Mege i prekinuli seriju poraza

GOSTIMA PRIPAO SRPSKI DERBI U ABA LIGI

Košarkaši Partizana pobedili su Megu u Sremskoj Mitrovici u utakmici osmog kola ABA lige - 102:89 (21:23, 30:21, 22:16, 29:29).

Crno-belima je ovo bio peti trijumf u Jadranskoj ligi, kojim su se zadržali u vrhu tabele, dok je ekipa Dejana Milojevića doživela peti poraz i ostala u donjem delu.

Partizanu je ova utakmica bila od velikog značaja kako bi prekinuo seriju od tri uzastopna poraza, dva u Evrokupu od Limoža i Lokomotive, između kojih je izgubio i "večiti derbi". I uspeo je tim Mute Nikolića da se izdigne i pobedi.

Najzaslužniji za uspeh gostiju bili su Najdžel Vilijams-Gos sa dabl-dabl učinkom - 23 poena i deset asistencija, Vanja Marinković sa 22 poena (5/9 za tri), po 16 su dodali Patrik Miler i Novica Veličković, a dvocifreni učinak imao je i Strahinja Gavrilović - deset poena.

Kod domaćina daleko bolji od ostalih bili su Dilan Enis sa 26 poena i Goga Bitadze sa 19 poena i deset skokova, s tim da je Gruzijac napustio igru zbog pet ličnih grešaka na početku poslednje deonice.

Mega je pružala otpor tokom prve četvrtine kada je rezultat bio na klackalici, a kada su u drugoj crno-beli stekli prednost, nisu je ispuštali do kraja.

Uspevao je sastav Dejana Milojevića da se održi na jednocifrenom zaostatku do sredine treće deonice, a onda je "parni valjak" dodao gas i definitivno prelomio utakmicu.

U finišu se igralo opušteno, postignuto je dosta lakih poena, pa je Partizan ponovo prebacio "stotku".

Mega je bila dominantna u ofanzivnom skoku, a crno-beli u svim ostalim segmentima igre. Nikolićeve igrače je služio šut, pa su ubacili 11 trojki iz 23 pokušaja.

Partizan u utorak dočekuje Albu u utakmici Evrokupa, a četiri dana kasnije i Olimpiju u ABA ligi.

Mega sledeći meč igra 17. novembra protiv FMP-a u Železniku.

1 / 8 Foto: Mega Bemax/Ivica Veselinov

Četvrta četvrtina:

38. minut - 77:95 - Partizan bez problema održava veliku prednost.

35. minut - 71:84 - Posle četiri vezana poena domaćina prvi tajm-aut u drugom poluvremenu tražio je Nikolić.

34. minut - 67:84 - Igra se opušteno, na obe strane se lako poentira, a raspucao se i kapiten Partizana Veličković.

33. minut - 62:80 - Miler daje dva poena i pogađa dodatno slobodno bacanje, sada je čak 18 poena razlike.

33. minut - 62:77 - Partizan uvećava prednost.

32. minut - 60:75 - Veličković dobija nesportsku ličnu grešku, jer je laktom u glavu pogodio Fundića.

31. minut - 60:74 - Bitadze završava meč zbog pet prekršaja. Veliki problem za Megu, jer je on sa 19 poena bio najbolji u svom timu.

Treća četvrtina - 60:73:

29. minut - 56:72 - Još jedna trojka Marinkovića.

27. minut - 55:68 - Osma asistencija Vilijams-Gosa za poene Milera. Partizan odlazi na "plus 13".

25. minut - 52:62 - Poeni Vilijams-Gosa za dvocifrenu prednost gostiju.

23. minut - 50:58 - Trojka Gavrilovića, Partizan ponovo beži.

23. minut - 50:55 - Miler sa "dva plus jednim" poenom stavlja tačku na seriju domaćina.

22. minut - 50:52 - Mega je u seriji, posle zakucavanja Bitazdea, prilazi na samo "minus dva".

Druga četvrtina - 44:51:

20. minut - 44:51 - Poluvreme se završava ponima Bitadzea posle njegovog petog ofanzivnog skoka, odnosno 12. timskog.

20. minut - 42:51 - Marinković daje dvojku i sada je već na 17 poena!

19. minut - 42:49 - Marinković "teroriše" Megu trojkama - 4/5.

18. minut - 42:46 - Domaćin ofanzivnim skokom drži priključak.

18. minut - 40:46 - I Veličković pogađa trojku. Crno-beli imaju 6/13 u šutu za tri poena.

17. minut - 40:43 - Blokada na jednoj strani, pa pogodak na drugoj Bitadzea. Nikolić traži tajm-aut.

16. minut - 38:42 - Taman se Mega približi, a onda Marinković ponovo daje trojku, treću u ovoj četvrtini.

15. minut - 31:37 - Vanja Marinković se raspucao, ponovo daje trojku.

14. minut - 26:32 - Crno-beli uglavnom iz kontri daju koševe i tako prave prednost.

12. minut - 24:28 - Sjajna "krađa" lopte Vilijams-Gosa, istrčao je kontru i lepo poentirao.

11. minut - 23:26 - Brzih pet poena Partizana. Marinković pogađa trojku.

Prva četvrtina - 23:21:

10. minut - 23:21 - Ponovo Enis, ovaj put sa zvukom sirene. Na kraju prve deonice ima 11 poena, tri skoka i dve asistencije.

10. minut - 21:21 - Mega nastavlja sjajnim tempom, ušla je u seriju i stiže do izjednačenja preko Enisa.

9. minut - 19:21 - Brza realizacija Mege, Mušidi pogađa...

9. minut - 17:22 - Lična greška Milera i Samardžiski se našao ns liniji za slobodna bacanja - promašio je oba.

8. minut - 15:20 - Crno-beli uvećavaju razliku preko Šalića s penala.

8. minut - 15:18 - Partizan u seriji 10:2. Milojević reaguje i traži tajm-aut.

7. minut - 15:16 - I Andrić pogađa trojku.

6. minut - 13:13 - Poeni Milera iz kontre za izjednačenje.

6. minut - 13:11 - Gavrilović daje "dva plus jedan".

5. minut - 13:8 - Enis pogađa trojku iz velike daljine.

4. minut - 10:7 - Brzo je Partizan izgubio vođstvo...

3. minut - 6:7 - Prva trojka na meču - Vilijams-Gos za prvo vođstvo crno-belih.

1. minut - 4:0 - Počelo je poenima Enisa.

Crno-beli bez Čakarevića

Marko Čakarević neće večeras igrati za Partizan zbog povrede zadobijene u "večitom derbiju" u ponedeljak.

Milojević: Ako nametnemo naš ritam...

"Dočekujemo Partizan koji je pokazao da je jako kvalitetna ekipa, sposobna da veoma često ubaci 90 i više poena protivnicima. Meč dočekujemo u dobrom raspoloženju posle odlične pobede u Skoplju. Moramo da odigramo veoma agresivno i pametno u odbrani i da pokušamo da nametnemo naš ritam. Ukoliko uspemo u tome, verujem da ćemo imati šasu da pobedimo" izjavio je Dejan Milojević, trener Mege i nekadašnji centar Partizana.

Partizan bolji u međusobnim duelima

Partizan je znatno uspešniji u međusobnim duelima, ali je Mega dobila prethodni njihov meč, odigran u Superligi Srbije u Sremskoj Mitrovici.

U svim ostalim prošlosezonskim duelima bolji su bili crno-beli - dva puta u ABA ligi, jednom u Superligi i u finalu Kupa Radivoja Koraća.

Te dve ekipe imale su i direktnu borbu za trofej, u finalu Kupa 2016. i tada je slavila Mega.