(KURIR TV) BASKONIJA UGASILA ZVEZDU: Peti uzastopni evroligaški poraz crveno-belih pred 5.500 Delija u Areni

Crna serija traje

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije 81:85 (17:22, 21:25, 19:17, 24:21) u meču 9. kola Evrolige, koji je igran u beogradskoj Areni, pred 5.500 navijača, koji su prvo gledali duel fudbalske Lige Evrope BATE Borisov - Crvena zvezda (0:0), a zatim tokom košarkaškog meča skandirali ime generala Vojske Republike Srpske Ratka Mladića.

Crvena zvezda, kojoj je ovo peti uzastopni poraz, je ostala na dve pobede, dok je Špancima ovo četvrti trijumf.

Zvezda je tokom prvog poluvremena gotovo sve vreme bila u zaostatku, koji se povećavao posle koša Bjelice za vođstvo (9:8). baskonija je napre imala sedam poena prednosti pred kraj prve deonice, koja se završila sa 22:17 za Špance, da bi u drugih deset minuta imala i četrnaest poena viška (46:32). Španci su u tom intervalu napravili seriju 12:0 i utišali navijače u Areni.

Zvezda je na pšočetku nastavka iamala mnogo problema u skoku pod svojim košem, ali je u 24. minutu posle trojke Jankovića prišla na 48:52. nakon toga tim trenera Alimpijevića je popustio u odbrani, pa je Baskonija u poslednji kvartal ušla sa plus sedam 64:57.

Lesor je pet minuta pre kraja serijom poena, usepeo da dovede Zvezdu do izjednačenja 73:73 i očekivala se drama u Areni. Izabranici trenera Alimpijevića su zatim i poveli kada je Davidovac pogodio dva bacanja. Dva i po minuta pre kraja bilo je nerešeno 78:78. Tada je Tima pogodio dvojku za vođstvo Španaca, posle čega Zvezda nije uspela da se spasi petog uzastopnog poraza u Evroligi.

ZVEZDA - BASKONIJA 81:85 (17:22, 21:25, 19:17, 24:21)

Dvorana: Beogradska arena. Sudije: Paterniko, Koromilas, Silva.

ZVEZDA: Radičević, Dangubić, Davidovac 7, Lazić 2, Dobrić 17, Feldin 10, Apić, Janković 8, Ročesti 4, Lesor 19, Jovanović 5, Bjelica 9.

BASKONIJA: Vildoza, Gonzalez, Tima 15, Voihtman 17, Malmanis 3, Uertas 3, Buboa 10, Dženins 13, Grejndžer 6, Porije 2, Martinez, Šengelija 13.

Četvrta četvrtina

40. minut 81:85 - Kraj utakmice

38. minut 78:81 - Španci vode, Alimpijević traži minut odmora

38. minut 78:78 - Trojka Dobrića

35. minut 75:73 - Zvezda vodi posle dva bacanja Davidovca

35. minut 73:73 - Lesor drži Zvezdu u igri

33. minut 65:73 - Baskonija odbija naapade Zvezde

32. minut 63:69 - Davidovac vraća trojku

31. minut - 60:66 - Trojka Feldina

Četvrtaa četvrtina

30. minut 57:64 - Zvezda je kažnjena za lošu odbranu

27. minut 50:59 - Trojka Maomanisa

24. minut 48:52 - Trojka Jankovića

23. minut 42:52 - Ročesti je potuno van ritma iz igre je pogodio samo dve dvojke

22. minut 38:47 - Zvezda ima mnogo ptoblema sa skokom u odbrani

Treća četvrtina

20. minut 38:47 - Poluvreme je završeno kucanjem Lesora

19. minut 32:46 - Baskonija je u seriji 12:0, dvorana je utišana

16 minut 32:39 - Španci su u mini seriji 5:0

15. minut 32:34 - Zvezda drži priključak dobrim skokom u napadu

14. minut 24:30 - Zvezda je mnogo poena primila iz kontranapada

12. minut 24:26 - Feldin pogađa trojku sa 8 metara, a zatim i dvojku

Druga četvrtina

10. minut 17:22 - Od kako je povela košem Bjelice, Zvezda je ušla u kontraritam što su Španci iskoristili i dobili prvu deonicu

7. minut 10:14 - Ekipe se smenjuju u vođstvu

5. minut 9:7 - Bjelica je pogodio uz faul, a zatim realizovao dodatno bacanje

2. minut 4:5 - Meč se tek zahuktava

Prva četvrtina

Ljubimaci Delija večeras uz Zvezdu

U Areni su bivši igrači Zvezde De Markus Nelson i Omar Kuk

Zvezda je zabeležila četiri vezana poraza, nakon čega ima skor od dve pobede i šest poraza, pa protiv Baskonije traži prekid negativne serije i povratak "na noge" u elitnom Evropskom takmičenju.

Baskonija u Beograd dolazi nakon ubedljive pobede na gostovanju u Kaunasu protiv Žalgirisa u prošlom kolu i nakon osam odigranih utakmica ima skor od tri pobede i pet poraza.

Trener Crvene zvezde Alimpijević izjavio je da Baskonija nakon promene trenera igra preporođeno i da u dobrom ritmu dolazi Zvezdi na megdan.

"Očekuje nas težak meč, kao i svaki u Evroligi. Baskonija u poslednjih nekoliko nedelja igra izvanredno, a ogroman individualni kvalitet pojedinaca je stavljen u službu tima, što je donelo rezultat, kao i promena trenera. Moramo da odigramo maksimalno dobro u oba pravca", rekao je Alimpijević.

On je dodao da Zvezda želi da svojim navijačima pruži pobedu, koja bi dosta značila njegovim izabranicima.

"Želimo da odigramo dobro i stignemo do pobede. Jasno je da nam je podrška navijača mnogo važna i da nam donosi mnogo u pokušaju da dođemo do novih bodova", rekao je trener crveno-belih.

Meč devetog kola Evrolige između Crvene zvezde i Baskonije igra se od 21.00 čas u "Štark areni".

Kurir sport, Foto: Dado Đilas