(VIDEO) PUKLA STOTKA U PIONIRU: Saletovi Orlovi slomili Gruziju za drugu pobedu u kvalifikacijama za Mundobasket

Uspešan početak puta u Kinu

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Gruziju 105:87 u dvorani "Aleksandar Nikolić" u utakmici drugog kola Grupe G prve faze kvalifikacija za Mundobasket, koji će se 2019. održati u Kini.

Prethodno, "orlovi" su u petak na istom mestu savladali i Austriju.

Takmičenje u Grupi G nastavlja se u februaru 2018. godine kada naša reprezentacija gostuje Nemačkoj i Austriji. Tri od četiri učesnika grupe plasiraće se u narednu fazu kvalifikacija, u koju će preneti bodove osvojene u prvoj.

Izabranici Aleksandra Đorđevića nisu imali lak posao večeras sa Gruzijom. Naprotiv. Otpor gostiju slomili su tek u finišu treće deonice kada su prvi put stekli dvocifrenu prednost, koju su u poslednjoj četvrtini samo uvećavali.

Gruzija je u prvom poluvremenu češće bila u vođstvu, a u tom periodu blistao je Dikson. Čak i kada se Srbija odlepila na "plus šest" sredinom druge deonice, Dikson je vezao tri trojke i vratio prednost svom timu.

Generalno, precizni šutevi van linije 6,75 održavali su Gruzine u igri i u uvodu drugog poluvremena, ali kada je stala njihova dalekometna paljba, "orlovi" su ih počistili sa terena.

U finišu su Milan Mačvan, Miroslav Raduljica i njihovi mlađi drugovi igrali i za dušu publike.

Razlika u kvalitetu između Srbije i Gruzije je velika, čak i kada evropski, svetski i olimpijski vicešampion igra u ovako podmlađenom sastavu, a ona je na kraju pretočena u ubedljivu pobedu - 105:87 (21:21, 23:24, 30:19, 31:23).

Dominantna figura meča bio je Miroslav Raduljica sa 28 poena i osam skokova, a u drugom poluvremenu, kada se rezultat lomio, "digli su se" i kapiten Milan Mačvan (18 poena) i Marko Simonović (12 poena).

Posebno se mora istaći učinak mladog Stefana Pena, koji je meč završio sa 17 poena i čak devet asistencija!

Ubedljivo najefikasniji na meču bio je reprezentativac Gruzije Majkl Dikson sa čak 36 poena!

Četvrta četvrtina - 105:87:

38. minut - 95:77 - Trojka Pena.

36. minut - 90:74 - Raduljica ne posustaje, sada je na 26 poena.

36. minut - 88:72 - Još jedna trojka Mačvana.

35. minut - 85:72 - Srbija održava dvocifrenu prednost.

33. minut - 80:66 - Druga vezana trojka naših košarkaša, ovaj put Simonovića za maksimalnih plus 14.

33. minut - 77:66 - Konačno pogodak u poslednjoj deonici - trojka Mačvana!

1 / 6 Foto: Dado Đilas

Treća četvrtina - 74:64:

30. minut - 74:64 - Todorović je ukrao loptu, dao koš i dobio dodatno slobodno bacanje, koje je pogodio. Prvi put dvocifrena prednost.

29. minut - 69:62 - Tehnička greška za selektora Đorđevića zbog protesta. Gruzini daju samo jedan poen.

28. minut - 69:61 - Mačvan precizan s penala, Srbija konačno probila "plus šest".

25. minut - 62:56 - Posle 23. poena Raduljice, "orlovi" drugi put na meču imaju šest poena prednosti.

25. minut - 60:56 - Todorović sa linije za slobodna bacanja vodi Srbiju na "plus četiri".

23. minut - 54:54 - Paunić iz kontre vodi "orlove" na "plus tri", ali gosti ubacuju još jednu trojku - Berišvili.

22. minut - 49:51 - Bokolišvili - još jedna trojka.

22. minut - 49:48 - Mačvan iz igre i Paunić s penala vraćaju Srbiju u igru.

21. minut - 46:48 - Gosti ne prestaju da rešetaju, trojka Berišvilija.

21. minut - 46:45 - Gde je stao u prvom, Raduljica je nastavio u drugom poluvremenu.

Druga četvrtina - 44:45:

20. minut - 44:45 - Nesporazum Tepića i Paunića u odbrani, pa Dikson daje trojku. Amerikanac je u prvom poluvremenu dao 23 poena!

19. minut - 42:42 - Simonović precizan van linije 6,75.

18. minut - 39:42 - Posle novog koša Diksona, Đorđević traži tajm-aut.

18. minut - 37:40 - Bokolišvili ubacuje trojku sa zvukom sirene.

18. minut - 37:37 - Mačvan daje "dva plus jedan".

17. minut - 34:37 - Dikson je na 18 poena...

16. minut - 30:32 - Dikson je nezaustavljiv. Treća trojka zaredom! Ukupno 15 poena.

16. minut - 29:29 - Dikson vezuje dve trojke! Posle četiri minuta bez poena, Dikson za minut i po daje osam.

15. minut - 29:23 - Raduljica je raspoložen, već ima 12 poena.

14. minut - 27:23 - Posle četiri minuta igre u drugoj četvrtini Gruzija daje koš - Dikson.

14. minut - 27:21 - Malo, po malo, sa penala "orlovi" prave razliku. Gosti još nisu dali ni koš u ovoj deonici.

11. minut - 21:21 - Đoković promašuje oba slobodna bacanja. Naši košarkaši imaju problema sa linije penala - 4/10.

1 / 17 Foto: Dado Đilas

Prva četvrtina - 21:21:

10. minut - 21:21 - Trojka Đokovića!

7. minut - 18:19 - Mačvan asistira, Gagić poentira.

7. minut - 16:19 - Mnogo grešaka na obe strane.

4. minut - 12:14 - Paunić je prvo pogodio sa penala, a onda bio precizan i u napadu.

4. minut - 9:12 - Markoišvili je nemilosrdan na početku meča.

3. minut - 8:9 - Gruzija uzvraća udarac! Precizan je bio Markoišvili.

3. minut - 8:7 - Trojka i Todorovića!

2. minut - 5:4 - Peno potom pogađa trojku za prvo vođstvo Srbije

2. minut - 2:4 - Raduljica daje prve poene za Srbiju.

1. minut - Utakmica je počela.

19:55 - Intoniranje himni

19:39 - Lešić menja Birčevića

U odnosu na sastav koji je savladao Austriju večeras nema Stefana Birčevića, koji je morao da se vrati u Istanbul zbog klupskih obaveza, a menja ga Sava Lešić.

Selektor Đorđević je odlučio da ipak ne pozove igrače Zvezde, koji su mu se stavili na raspolaganje posle evroligaškog meča u četvrtak sa Baskonijom.

19:36 - Sistem takmičenja u kvalifikacijama

Svetsko prvenstvo će se 2019. godine održati u Kini.

U toku je prva faza kvalifikacija u Evropi. Po tri ekipe iz grupe će se plasirati u drugu fazu, u kojoj će se formirati nove četiri grupe od po šest učesnika. Po tri prvoplasirane selekcije iz svake od tih grupa plasiraće se na Mundobasket.

Druga faza igraće se od sredine septembra 2018. do kraja februara 2019.

19:30 - "Orlovi" razbili Austriju

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića deklasirali su Austriju na startu kvalifikacija - 85:64.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Ivan Paunić sa 16 poena, Miroslav Raduljica i Marko Simonović su dodali po 15, a Đorđe Gagić i Dejan Todorović po osam.

U drugom meču Grupe G Nemačka je savladala Gruziju 79:70.