(VIDEO) BOGDAN OBORIO REKORD KARIJERE: Bogdanović čovek odluke, poenima u finišu srušio Čikago

Sjajan učinak srpskog košarkaša

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović sa 19 poena, odnosno ličnim rekordom u NBA, doprineo je pobedi Sakramenta u Čikagu 107:106.

Bogdanović, nakon što je pre nekoliko dana srušio prvaka lige Golden Stejt, sada je takođe odlučio pobednika u neizvesnom finišu sa linije penala.

Još jednom je pokazao da igra u sjajnoj formi, a za 30 minuta na terenu ostvario je je i četiri asistencije i tri skoka.

Više od Bogdanovićevih 19 poena dao je samo njegov saigrač Zek Rendolf - 25.

Četvrti put u sezoni šansu da zaigra dobio je Boban Marjanović u porazu Detroita u Vašingtonu 109:91.

Marjanović je za šest minuta dao pet poena i imao jedan skok i tako najavio da bi mogao češće da bude na parketu.

Nemanja Bjelica nije nastupio u porazu Minesote od Oklahome 111:107 jer se još uvek nije oporavio od povrede skočnog zgloba, a Tandere je do pobede vodio Pol Džordž sa 36 pogodaka.

Ostali rezultati: Orlando - Golden Stejt 112:133 Toronto - Indijana 120:115 Memfis - San Antonio 79:95 Majami - Šarlot 105:100 Juta - Nju Orleans 114:108

Tanjug Foto: EPA/TANNEN MAURY