OČAJNI PARTIZAN SVE DALJE OD TOP 16: Crno-beli ubedljivo izgubili od Lijetovos Ritasa

Evrokup

Košarkaši Partizana poraženi su u Vilnjusu od Lijetuvos Ritasa (93:75) u meč sedmog kola C grupe Evrokupa.

Partizan je u dosadašnjih sedam kola ostvario samo jednu pobedu tako da je tri meča šre kraja grupne faze gotovoostao bez šansi za plasman u TOP 16, dok Lijetuvos ima četiri pobede i osigurao je narednu fazu.

Partizan se držao do finiša druge četvrtine, u jednom trenutku imao i prednost, ali su domaći iskoristili kraću klupu Partizana i samo jednog pravog plejmejkera u igri i stigli do dvocifrene prednosti.

Pokušali su crno-beli još jednom da napadnu protivnika, stigli do tri poena minusa, ali je Lijetuvos ponovo dodao gas i posle tri četvrtine praktično rešio pitanje pobednika.

Beron je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 22 poena, Piterson je zabeležio 21, a Krejmer 12. U timu Partizana, Miler je bio najbolji sa 20 poena, Đoko Šalić je dodao 15, a Nikola Tanasković 11.

Četvrta četvrtina

40. minut 75:93 - Kraj utakmice

38. minut 73:87 - Partizan je izgubio čak 19 lopti

35. minut 67:83 - Beron je nerešiva enigma za Partizan

33. minut 64:75 - Dobra rola Tanaskovića

31. minut 58:72 - Zakucavanje Tanaskovića

30. minut 69:56 - Domaći tim opet ima dvocifrenu prednost

28. minut 55:64 - Opet serija domaćih na greške crno-belih

27. minut 55:60 - Opet se dogodilo da Litvanci otmu loptu Partizanu kada se ona osvoji pod košem crno-belih

24. minut 48:53 - Partizan je prepolovio zaostatak za rivalom

21. minut 38:49 - Nastavljaju se problemi Partizana u skoku pod svojim košem

Treća četvrtina

20. minut 36:47 - Igra se brzo na obe strane terena, a Ritas je uspeo da kazni mnoge greške Partizana

19. minut 31:42 - Partizan ima već 10 izgubljenih lopti, a posle troke Berona Litvanci imaju za sada najveću prednost

16. minut 29:35 - Domaći tim kažnjava sve greške i činjenicu da Partizan igra bez Vilijamsa Gosa što se oseti u napadu

13. minut 27:24 - Partizan je bolje počeo nastavak meča i posle poena Milera ima prednost

Druga četvrtina

10. minut 19:22 - Partizan ima problema sa defanzivnim skokom, zbog čega je u zaostatku posle prvog kvartala

8. minut 14:15 - Posle uvodnih serija igra se poen po poen

6. minut 7:11 - Igra se u serijama

4. minut 5:7 - Andrić je trojkom prekinuo seriju Litvanaca od 5:0

1. minut 2:2 - Tanasković je pogodio prve poene za Partizan

Prva četvrtina

Crno-beli traže drugu pobedu u takmičenju, koja bi im olakšala put ka nastavku takmičenja.

Partizan je u dosadašnjih šest kola ostvario samo jednu pobedu, pa bi trijumf protiv Lijetovosa u velikoj meri mogao da pomogne izabranicima Mute Nikolića da se plasiraju među 16 najboljih u Evrokupu.

Lijetuvos ima tri pobede, ostvario je trijumf i u prvom meču u Beogradu, tako da je i za litvanski tim ovo prilika da obezbedi nokaut fazu takmičenja.

Crno-beli će u Litvaniji biti oslabljeni neigranjem kapitena Novice Veličkovića.

Utakmica u Vilnjusu počinje u 18 časova.

Kurir sport, Foto: Evrokup

KURIR SPORT UŽIVO: Ovo je Zvezdi važno koliko i pobeda protiv Kelna