KRALJEVI OD OČAJA DO SJAJA: Real u finišu meča pobedio Fenerbahče u Istanbulu

EVROLIGA

Košarkaši Real Madrida pobedili su u gostima Fenerbahče sa 79:77 (10:17, 27:19, 25:25, 17:16) u derbi utakmici 15. kola Evrolige.

Real je loše počeo utakmicu, Fenerbahče je kontrolisao dešavanja na parketu u prvih 10 minuta, ali je ekipa Pabla Lasa u drugoj četvrtini pronašla ritam, pa je do poluvremena uspela da dođe do preokreta.

U drugom poluvremenu ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi u finišu Real uspeo najviše zahvaljući nesportskoj grešci Jana Veselog, prelomi utakmicu i na kraju dodje do trijumfa. Ekipa Želja Obradovića imala je u poslednjim sekundama šansu da dođe do izjednačenja, ali Bredli Vonamejker nije pogodio za dva poena.

Madridjane je do pobede predvodio Luka Dončić sa 20 poena, 10 asistencija i osam skokova, dok su Felipe Rejes i Trej Tompkins postigli po 13.

U ekipi Fenera istakao se Vonamejker sa 20 poena, dok je Luidji Datome postigao 12.

Fener i Real na deob su šestog mesta sa po devet pobeda i šest poraza.