(VIDEO) CRNO-BELI NE PRESTAJU DA SE BRUKAJU: FMP u Železniku očitao lekciju Čankovom Partizanu

PARNI VALJAK TONE

Košarkaši FMP savladali su Partizan u Železniku u utakmici 14. kola ABA lige - 83:71 (17:17, 24:24, 27:21, 15:9).

"Panteri" su se sada na četvrtom mestu izjednačili sa Zadrom i Mornarom, svi imaju polovičan učinak 7-7, dok "parni valjak" nastavlja da tone, sa skorom 6-8 pao je na osmo mesto.

Crno-beli su doživeli peti poraz u poslednjih šest kola u regionalnoj ligi, čemu treba dodati i seriju neuspeha u Evrokupu.

FMP je ponovo bio koban za Partizan, kao i u polufinalu plej-ofa srpske Superlige prošle sezone.

Ovaj put do trijumfa su ga predvodili Jeremić sa 14 poena (4/8 za tri), Apić sa 13 i Čović sa devet poena i čak 14 asistencija!

Na drugoj strani bolji od ostalih bili su Andrić sa 16 poena (4/8 za tri) i Vilijams-Gos sa 14.

"Panteri" su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini. Jeremić je pogađao trojke, nadovezao se Brusać sa pet uzastopnih poena, pa je prednost domaćina narasla na 57:48 u 25. minutu.

Crno-beli su u nastavku uspeli da priđu na samo dva poena zaostatka, ali je domaćin odbio taj napad i na kraju vođstvo uvećavao do konačnih 83:71.

FMP će borbu za četvrto mesto nastaviti 5. januara kada dočekuje direktnog konkurenta Mornar, a dan ranije Partizan će protiv Zadra na domaćem parketu pokušati da prekine crnu seriju.

Četvrta četvrtina 83:71:

38. minut - 81:68 - Raste prednost domaćina.

37. minut - 78:68 - Čović vraća "pantere" na "plus deset".

37. minut - 75:67 - Taman kad se Partizan približio, Simanić pogađa trojku.

33. minut - 72:65 - Andrićeva četvrta trojka.

32. minut - 72:62 - FMP prvi put ima dvocifrenu prednost.

Treća četvrtina - 68:62:

29. minut - 65:58 - Ponovo raste prednost domaćina.

27. minut - 57:54 - Miler i Gos smanjuju zaostatak Partizana.

25. minut - 57:48 - Brusać vezuje pet poena!

24. minut - 52:46 - Četvrta trojka Jeremića!

23. minut - 49:46 - Šalić prekida seriju domaćina - dva plus jedan.

23. minut - 49:43 - FMP je bolje počeo drugo poluvreme, Čović ima već deset asistencija!

Druga četvrtina - 41:41:

20. minut - 41:41 - Poluvreme se završava polaganjem Šešlije sa zvukom sirene.

19. minut - 36:37 - Treću trojku ubacuje i Jeremić!

18. minut - 31:37 - Treća trojka Andrića, četvrta Partizana! Sve u ovoj četvrtini.

17. minut - 31:34 - Domaći igrači se muče iz penala, pogodili su samo 8 od 15.

17. minut - 30:34 - Kontra crno-belih, Marinković ostaje sam u korneru i pogađa trojku.

16. minut - 30:31 - Čović pogađa trojku sa više od osam metara!

16. minut - 27:31 - Veličkoviću je zaustavljeno krvarenje, pa se vratio na teren.

15. minut - 24:30 - Prve trojke Partizana - Andrić vezuje dva precizna šuta van linije 6,75.

14. minut - 22:24 - Novica Veličković je dobio udarac u glavu od Odža i prokrvario. Kapiten Partizana je morao da napusti igru.

12. minut - 19:18 - Apić je odličan u ovim momemntima i najzaslužniji je što FMP ponovo vodi.

Prva četvrtina - 17:17:

10. minut - 17:17 - Crno-beli su neko vreme održavali prednost od tri poena, ali je Apić postigao koš pod faulom, a onda realizovao i dodatno slobodno bacanje za izjednačenje.

7. minut - 9:9 - Serija Partizana za izjednačenje. Prvo Gavrilović daje dva plus jedan, a onda i Veličković pogađa dva bacanja.

6. minut - 9:4 - Druga trojka Jeremića, zatim i zakucavanje Odža!

2. minut - 3:0 - Počelo je trojkom Jeremića.

Večerašnji rivali su izjednačeni na petom mestu tabele sa identičnim učinkom - 6-7.

Crno-beli ne računaju na povratnika Đorđa Gagića, koga je papirologija ukočila da danas zaigra.

Partizan je u prošlom doživeo senzacionalni poraz od Mornara u "Pioniru" (93:98) iako je vodio sa čak 21 poenom razlike u drugoj četvrtini.

FMP je prošlog vikenda u Skoplju savladao MZT i tako prekinuo seriju od tri poraza.

Crno-beli su dobili njihov prvi ovosezonski duel - 87:84, ali još nisu zaboravili "panterima" eliminaciju u polufinalu plej-ofa srpske Superlige prošle sezone. Tada je FMP pobedio 2:0 u seriji i plasirao se u finale.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Partizan NIS/ABA liga)