(FOTO) ŽILAVI ZLATIBORCI: Partizan slomio otpor tek u trećoj četvrtini! U polufinalu protiv Mege

KUP RADIVOJA KORAĆA

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Zlatibora iz Čajetine u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća rezultatom 67:54 (17:14, 15:16, 21:8, 14:16).

Partizan je tek u trećem kvartalu uspeo da slomi otpor ekipe Zlatibora koji se dobro držao od samog starta meča.

Dobro su Zlatiborci ušli u utakmicu, šutem za tri poena održavali su rezultatsku neizvesnost sve do poluvremena na koje su crno-beli otišli sa samo dva poena prednosti.

U nastavku su crno-beli ubacili u veću brzinu i polako počeli da ''melju'' protivnika.

Zlatiborci su u trećem kvartalu ubacili prvi koš odmah na otvaranju četvrtine, a sledeći tek šest minuta kasnije. Taj deo igre praktično je odredio pobednika ovog meča jer su igrači iz Čajetine za 10 minuta igre uspeli da postignu samo osam poena.

Četvrta četvrtina je moglo bi se reći bila samo formalnost. Pokušavali su Superligaši i zonskom odbranom, ali jednostavno crno-beli su bili bolji protivnik i iskusno su meč priveli kraju.

Najefikasniji na meču bio je igrač Zlatibora Gudžić koji je ubacio 14 poena. U koraku ga je ispratio fenomenalni Riznić sa poenom manje i čak 7 skokova.

U Partizanu samo tri igrača su bila dvocifrena i sva trojica su ubacila po 10 poena. U pitanju su Gagić, Von i Andrić.

U polufinalu Partizan se sastaje sa ekipom Mege koja je ranije danas savladala ekipu Dinamika. To će biti repriza finala Kupa od pre dve godine.

U drugom polufinalu sastaju se FMP i Crvena Zvezda.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 67:54 - Popović pogađa uz faul, ali promašuje penal. U igru ušao Tadija Tadić.

37. minut - 67:52 - Mihailo Andrić pogađa trojku i praktično rešava pitanje pobednika.

35. minut - 59:48 - Smolović sa penala smanjuje prednost Partizana.

33. minut - 57:41 - Startni centar Zlatibora dobio 5. faul i izašao iz igre. Marojević bez poena napustio igru. Zlatiborci igraju zonu.

31. minut - 55:38 - Aranitović šutem sa poludistance pogađa prvi koš u poslednjem kvartalu. Tempo igre znatno opao.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 53:38 - Partizan dodao gas. Zlatiborci za 10 minuta igre postigli samo 8 poena.

28. minut - 49:36 - Papić izvodi prva slobodna bacanja Zlatibora na utakmici. Samo jedno je uspeo da pogodi. Zvanično najposećenija utakmica u dosadašnjem delu turnira.

26. minut - 47:32 - Partizan iz napada u napada uvećava prednost. Zlatibor još na dva poena u drugom poluvremenu.

24. minut - 43:32 - Novica pogađa trojku za najveću prednost Partizana. Zlatibor još uvek na dva poena u ovom kvartalu. Navijanje Grobara na veoma visokom nivou

23. minut - 38:32 - Novica Veličković za seriju crno-belih 6:0. Zlatiborci gube korak. Partizan bez energije.

21. minut - 32:32 - Veličković ubacuje pvi koš u drugom poluvremenu.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 32:30 - Riznić je veoma raspoložen protiv svog bivšeg kluba. Treća njegova trojka na utakmici.

18. minut - 28:21 - Spektakularno zakucavanje Gagića.

16. minut - 26:20 - Trojka Marinkovića za veću prednost Partizana.

15. minut - 21:20 - Von polaže za novo vođstvo Partizana.

14. minut - 19:20 - Kvanmi Von pogađa za prve poene Partizana u drugoj četvrtini.

12. minut - 17:20 - Još jedna trojka Zlatibora za nerešen rezultat.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 17:14 - Riznić sa dve brze trojke vraća Zlatiborce u meč. Inače Riznić je bivši igrač Partizana.

9. minut - 15:11 - Zlatibor se nakon taj-auta vraća u igru sa dve brze trojke.

7. minut - 13:6 - Polaganje Aranitovića za najveću prednost crno-belih. Poznata glumica Dragana Mićalović iz lože posmatra meč.

6. minut - 9:6 - Veličković pogađa sa linije penala. Partizan mini serijom okreće rezultat u svoju korist.

3. minut - 3:6 - Partizan ne može da zaštiti reket. Dvorana je puna navijačima oba tima, atmosfera fenomenalna.

1. minut - 3:4 - Bez grešaka u napadu. Partizan ima problema u odbrani. Prve poene u za crno-bele postiže Gagić.

Partizan je pre nekoliko dana i zvanično ispao iz trke za plej-of ABA lige nakon poraza od Olimpije u prošlom kolu ovog regionalnog takmičenja.

Košarkaši Zlatibora iz Čajetine nastupaju u Prvoj ligi Srbije i trenutno zauzimaju sedmu poziciju na tabeli.

Ovo će biti prvi susret ova dva kluba u istoriji.

Ranije danas košarkaši Mege savladali su tim Dinamika rezultatom 94:79 i plasirali se u polufinale ovog takmičenja.

Pobednik iz ovog duela u polufinalu će se sastati sa ekipom Mega Leksa.