(KURIR TV) PARTIZAN SRUŠIO ZVEZDU U PAKLU ČAIRA: Crno-beli osvojili Žućkovu levicu posle šest godina

DRAMATIČAN VEČITI DERBI U FINALU KUPA RADIVOJA KORAĆA

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u niškom "Čairu" u finalu Kupa Radivoja Koraća - 81:75 (25:9, 24:22, 16:24, 16:20).

Crno-beli su "Žućkovu levicu" osvojili posle šest godina, a ovo im je prvi trofej još od 2014, kada su bili šampioni Srbije.

Zvezda je trofej u Kupu osvajala četiri puta u prethodnih pet godina, na ovom turniru u Nišu je branila "Žućkovu levicu", ali je Partizan danas bio bolji.

Crno-belima je ovo 14. uspeh u nacionalnom Kupu.

1 / 2 Foto: Beta

Ekipa Nenada Čanka je furiozno počela meč. Pogađali su crno-beli iz svih pozicija, pogodili i prva četiri šuta za tri poena...

S druge strane, nisu dozvolili "večitom rivalu" da se razmahne, pa su poeni Nemanje Dangubića iz petog sekunda utakmice bili jedini Zvezdini iz igre u uvodnih 14 minuta!

Partizan je tokom prvog poluvremena imao i "plus 20".

Crveno-beli su bolje ušli u drugo poluvreme, činilo se da će se u potpunosti vratiti u meč, ali su crno-beli taj napad rivala odbili i uspeli da održe dvocifrenu prednost.

Novi nalet Zvezda je imao u poslednjoj deonici, pa je u 35. minutu prišla na samo "plus tri" - 66:69. Jasno je bilo da sledi dramatična završnica.

Međutim, crno-beli nisu dozvolili preokret. Tim Dušana Alimpijevića je i u poslednjem minutu prišao na samo tri koraka (73:76), a onda je Đorđe Gagić dao dva poena i praktično rešio pitanje pobednika.

Crno-bele je predvodio Najdžel Vilijams-Gos sa 21 poenom, Novica Veličković postigao je 13, a Đorđe Gagić 12.

Najefikasniji u Zvezdi sa po 14 bili su Nemanja Dangubić i Milko Bjelica.

Vilijams-Gos proglašen je za najboljeg igrača i strelca večerašnjeg finala. On je, pored 23 poena, imao i sedam asistencija, uz tri skoka.

Organizatori turnira, grad Niš i regionalni savez istočne Srbije, dobio je priznanje Košarkaškog saveza Srbije.

TOK MEČA CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN:

Četvrta četvrtina:

KRAJ - 75:81!

40. minut - 73:78 - Poeni Gagića, tajm-aut Alimpijevića.

40. minut - 73:76 - Ročesti vraća Zvezdu na samo tri poena.

38. minut - 68:73 - Lesor se sjajno snalazi pod košem Partizana.

37. minut - 66:73 - Vilijams-Gos daje dva slobodna bacanja, pa Gagić polaže. Partizan se vraća na "plus sedam".

35. minut - 66:69 - Lazić i Lesor vezuju četiri poena. Zvezda je na samo "minus tri".

35. minut - 62:69 - Enis promašuje, Vilijams-Gos asistira, a Marinković zakucava u kontri.

34. minut - 62:67 - Gagić se okliznuo, a Janković u kontri zakucava, pa su crveno-beli opet prišli na samo pet poena zaostatka.

34. minut - 60:67 - Janković daje "dva plus jedan", Zvezda hvata priključak.

33. minut - 57:67 - Marinković pogađa dva od četiri vezana slobodna bacanja.

32. minut - 57:65 - Poeni Enisa, Zvezda je na jednocifrenom zaostatku.

31. minut - 55:65 - Andrić je prvi igrač sa pet ličnih.

Treća četvrtina - 55:65:

28. minut - 50:62 - Trojke Andrića na jednoj, pa Dangubića na drugoj strani.

27. minut - 47:59 - Vilijams-Gos vraća Partizanu dvocifrenu prednost.

26. minut - 47:54 - Veličković prekida "post" crno-belih iz teške pozicije.-

26. minut - 47:52 - Feldin je fauliran pri šutu za tri poena. Čanak je burno reagovao na tu sudijsku odluku. Amerikanac je pogodio sva tri bacanja.

25. minut - 44:52 - Ročesti daje dva poena pod faulom, promašuje dodatno slobodno bacanje, ali Bjelica beleži skok u napadu, kasnije i ubacuje trojku!

25. minut - 39:52 - Partizan je u krizi u napadu, Si ubacuje jedno bacanje.

22. minut - 39:51 - Posle malo više od minut crveno-beli izašli iz bonusa.

21. minut - 34:49 - Drugo poluvreme počinje trojkom Dangubića.

Grobari u transu na poluvremenu

Druga četvrtina - 31:49:

20. minut - 31:49 - Enis pravi prekršaj sekund pre kraja prvog poluvremena, a Marinković daje jedno bacanje.

20. minut - 29:46 - Janković je lupio blokadu Veličkoviću, a Enis u kontri poentirao.

19. minut - 27:46 - Čak četvorica igrača Partizana imaju po tri faula - Andrić, Si, Gagić i Šalić. Međutim, crveno-bele večeras ne služi ni šut s penala.

19. minut - 26:46 - Vilijams-Gos pogađa iz teške pozicije, crno-beli ponovo imaju 20 poena viška.

18. minut - 25:44 - Si poentira pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje i propušta da Partizan vrati na "plus 20".

18. minut - 24:42 - Prikucavanje Bandže Sija, pa laki poeni Vilijams-Gosa.

16. minut - 22:38 - Kakva trojka Veličkovića!

15. minut - 20:33 - Dangubić poentira pod faulom Marinkovića, a Čanak traži minut odmora, posle kog Dangubić pogađa i dodatno slobodno bacanje.

14. minut - 16:31 - Trojka Dobrića, tek što je ušao u igru. Drugi pogodak Zvezde iz Igre.

13. minut - 11:31 - Partizan je na "plus 20".

12. minut - 11:29 - Von pogađa sa distance, a onda Aranitović poentira iz kontre! Još jedan tajm-aut za Zvezdu.

12. minut - 11:25 - Partizan je izašao iz bonusa za samo 74 sekundi.

11. minut - 11:25 - Druga deonica počela je poenima sa linije slobodnih bacanja.

Prva četvrtina - 9:25 - 4/4 crno-belih za tri poena, a Zvezda ima 1/11 šut iz igre!

10. minut - 9:25 - I Von precizan van linije 6,75 na kraju prve četvrtine!

10. minut - 9:22 - Aranitović daje trojku i to sa zvukom sirene za kraj napada...

9. minut - 9:19 - Enis pogađa dva bacanja.

9. minut - 7:19 - I Šalić pogađa, crno-beli iz igre šutiraju 8/10.

8. minut - 7:17 - Antić sa penala prekida seriju Partizana. I dalje je jedini Zvezdin koš iz igre ono zakucavanje Dangubića u petoj sekundi.

8. minut - 6:17 - Druga trojka Veličkovića! Serija crno-belih 10:0!

8. minut - 6:14 - Zvezda ima samo jedan pogodak iz igre iz devet pokušaja, a za trojke 0/4.

6. minut - 6:14 - Pero Antić posle duže vremena ponovo igra. Alimpijević ga je sad poslao na parket.

6. minut - 6:14 - Trojka Veličkovića! Kapiten Partizana šutirao je preko ruke Enisa i pogodio! Alimpijević traži tajm-aut.

5. minut - 6:11 - Četiri vezana poena Vilijams-Gosa.

Predsednik i potpredsednik KSS, Predrag Danilović i Dejan Tomašević

4. minut - 4:7 - Prodor i polaganje Marinkovića, koji odmah zatim pravi faul.

3. minut - 4:5 - Gagić je raspoložen na startu...

3. minut - 4:3 - Posle duže vremena lopta je prošla kroz obruč, Marinković je samo jednom bio precizan sa linije penala.

1. minut - 4:2 - Bjelica pogađa dva bacanja.

1. minut - 2:2 - Gagić je prvi strelac Partizana.

1. minut - 2:0 - Zakucavanje Dangubića na startu!

20:57 - Trese se Čair!

Grme i "Delije" i "Grobari"! Iako grupa navijača Zvezde zbog Alena Omića bojkotuje utakmice crveno-belih, crveno-beli imaju veliku podršku s tribina. Atmosfera dostiže tačku ključanja.

20:56 - I crno-beli i crveno-beli u majicama "Pomozimo maloj Nikolini"

20:55 - Vojni orkestar svira "Bože pravde"

20:39 - Grobari vređaju Alena Omića

20:29 - Izlazak igrača na zagrevanje

20:23 - Prepucavanje Grobara i Delija

20.15 - Tribine već dobro popunjene

Na 45 minuta pre početka finala, tribine "Čaira" su već dobro popunjene. Očekuje se fešta na tribinama.

Ovo će biti treći ovosezonski "večiti derbi". U prethodna dva, oba u ABA ligi, crveno-beli su bili bolji - 100:84 i 86:74.

Večerašnji duel je zapravo repriza prošlogodišnjeg finala, u kome je, takođe u "Čairu", Zvezda savladala Partizan 74:64.

Crveno-beli su na putu do ovog finala na završnom turniru u Nišu savladali Borac posle produžetaka i FMP. Crno-beli su eliminisali Zlatibor i Megu.

(Kurir.rs/Kurir sport, Dejan Ignjatović, Espreso)