(KURIR TV) SAN O TOP 8 ŽIVI: Zvezda izašla iz krize! Crveno-beli se u Pioniru posle drame osvetili Unikahi

DESETA POBEDA SRPSKOG ŠAMPIONA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Unikahu u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 80:76 u utakmici 24. kola Evrolige.

Zvezda se se učinkom 10-14 izjednačila sa večerašnjim rivalom na desetom mestu. Devetoplasirana Baskonija im beži jednu pobedu, a Makabi na osmom mestu, koje vodi u plej-of, dva trijumfa.

Prvo poluvreme proteklo je u rezultatskoj klackali, pa je prvi deo igre okončan egal rezultatom.

Mnogo bolje su crveno-beli ušli u drugo poluvreme i već sredinom trećeg kvartala došli do dvocifrene prednosti.

Nije se Malaga predavala ni tada. U poslednjoj četvrtini su gosti mini serijama uspeli da minimalizuju prednost Zvezde, pa je zaostatak gostiju smanjen na samo dva poena minut pre kraja.

Ipak su crveno-beli bili hladnije glave u završnici i sa linije penala rešili pitanje pobednika.

Najefikasniji kod Crvene zvezde bio je Tejlor Ročesti sa 21 poenom. Bjelica je ubacio 13 i to sve u drugom delu igre. Još su dvocifreni bili Feldin sa 11 i Lazić sa 10 poena.

Kod gostiju se istakao Vaščinski sa 13 poena, samo jedan manje imali su Bruks i Milosavljević.

Ovo je prva pobeda Zvezde posle dva uzastopna poraza, od Partizana u finalu Kupa Radivoja Koraća i od Bamberga u Evroligi.

Na tribinama hale "Aleksandar Nikolić" bilo je manje od 5.000 gledalaca, što je najmanja poseta na Zvezdinim utakmicama ove sezone u Evroligi. Razlog leži u bojkotu mečeva crveno-belih najvatrenijih pristalica zbog Alena Omića.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 76:70 - Sjajni Bjelica pogađa uz zvuk sirene, njegov 13 poen, i sve je ubacio u drugom delu igre.

39 minut - 74:68 - Sjajno zakucava Davidovac na asistenciju Bjelice.

37. minut - 72:66 - Branko Lazić sam na trojci pogađa i čuva prednost. Na drugoj strani Mekalum pogađa na polaganju, Zvezda bez odbrane.

36. minut - 69:64 - Ročesti preuzima odgovornost.

35. minut - 67:62 - Nesportska nad Laziće, Branko pogađa sa penala. Povredio se Bjelica i izašao iz igre. Janković se vraća.

34. minut - 65:57 - Bejlica pogađa trojku, njegov 11 poen.

33. minut - 62:57- Suarez pogađa ponovo sa penala. Janković napravio četvrti faul i izašao iz igre. Bjelica ušao umesto njega.

32. minut - 62:56 - Diez pogađa sa slobodnog bacanja. Zvezda izašla iz bonusa.

31. minut - 62:53 - Prvi koš u ovom kvartalu pogađa Okouo sa penala.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 60:52 - Novi poeni Bjelice, ovog puta sa penala, njegov osmi poen.

29. minut - 59:50 - Novi koš Bjelice. Njegoc 7 poen, i sve je ubacio u ovom kvartalu.

28 minut - 54:50 - Sjajan ulaz Milosavljevića, Dragan je najbolji igrač Malage večeras.

26. minut - 51:46 - Bruks pogađa težak šut preko Bjelice.

24. minut - 51:42 - Lesor silovito u svom stilu zakucava preko Salina.

22. minut - 47:37 - Ponovo Ročesti, a pre njega trojku pogađa Davidovac.

21. minut - 42:37 - Ročesti nastavlja gde je stao u prvom poluvremenu.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 40:37 - Sjajno polaganje veoma raspoloženog Dilana Enisa.

19. minut - 38:35 - Lesor pogađa samo jedno bacanje. Njegov treći poen.

18. minut - 35:32 - Spektakularno zakucavanje Lazića koji se posle duže pauze vratio u igu.

16. minut - 33:32 - Nova trojka Ročestija. Njegov 11 poen.

15. minut - 30:30 - Duga trojka Soluade za novi egal.

13. minut - 26:27 - Vačinski pogađa lagano. Omić promašio oba penala. Nesportska za Alempijevića.

11. minut - 26:24 - Davidovac pogađa sa penala. njegovi prvi poeni na meču.

PRVA ČETVRTINA:

10 minut - 24:24 - Enisu se priznaje polaganje zbog silazne putanje.

10. minut - 22:21 - Feldin polaže, veoma je raspoložen za igru.

9. minut - 19:19 - Janković na snagu pogađa preko Šermadinija koji nije trebalo da igra na ovom meču zbog povrede. Dobar trik trenera Plaze.

7. minut - 14:17 - Diaz pogađa sa penala. Feldin pogodio prvui trojku.

6. minut - 11:13 - Milosavljević pogađa za njegov osmi poen. Gagi motivisan.

5. minut - 11:9 - Agustin pogađa sa penala. U igru ušao Pero Antić posle duge pauze.

3. minut. 8:6 - Nova trojka Ročestija. Njegovih 6 poena na otvaranju.

3. minut - 5:6 - Milosavljević pogađa iz kontre za prvo vođstvo gostiju. Serija 6:0 Unikahe.

2. minut - 5:0 - Ročesti pogađa u svom stilu.

1. minut - 2:0 - Lesor otvara utakmicu lepim polaganjem.

Himna Evrolige se čula posle dugo vremena u Pioniru.

Navijači posustali.

Navijači Zvezde aplauzom dočekali Nemanju Nedovića.

Delije pružile podršku povređenom igraču Unikahe.

Zvezda nagradila Nemanju Nedovića.

Crveno beli nisu zaboravili svog bivšeg igrača i reprezentativca.

Poluprazan Pionir.

Delije izgleda nastavljaju bojkot i u Evroligi.

Aplauz za juniore Zvezde koji su izborili Evroligu.

Završni turnir za juniore se igra u Beogradu, a crveno-beli su deo toga.

Prvi susret ova dva kluba u sezoni odigran je u Malagi, a domaći klub je slavio rezultatom 79:65.

Zvezda trenutno zauzima 11. poziciju na tabeli sa devet pobeda i 13 poraza, dok je Unikaha mesto iznad sa pobedom više.

U ovom susretu crveno-beli neće moći da računaju na Nemanju Dangubića, dok je Unikaha lišena pomoći jednog od najboljih igrača Nemanje Nedovića zbog gripa. Osim Nedovića, u redovima španskog kluba neće biti ni Gruzijca Šermadinija.

Najkorisniji igrač crveno-belih u ovom takmičenju je Tejlor Ročesti koja ima prosek od 13,9 poena i 5,3 asistencije po meču.

U španskom klubu ta uloga je pripala Srbinu Nemanji Nedoviću koji prosečno ubacuje 15,7 poena po utakmici.