(VIDEO) ZVEZDA I DEFINITIVNO BEZ TOP 8: PAO ubedljivo pobedio crveno-bele i raspršio snove o četvrtfinalu

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u okviru 27. kola Evrolige od ekipe Panatinaikosa u Atini rezultatom 91:71 (15:24, 23:23, 18:30, 15:14).

Crvena zvezda se ovim porazom i zvanično oprostila od Top 8 faze najelitnijeg takmičenja u Evropi.

Loše su crveno-beli ušli u ovaj meč, pa su za pet minuta igre ubacili samo dva poena. Uspeli su puleni Dušana Alimpijevića da pronađu svoj ritam igre do kraja prve četvrtine i da koliko toliko smanje rezultat.

U istom ritmu su crveno-beli nastavili i u drugom kvartalu, pa su do polovine četvrtine uspeli da zaostatak svedu na samo 5 poena. Nakon tajm-auta, Pao se vraća u ritam sa početka i ponovo uveća svoju prednost.

Drugo poluvreme je potpuno pripalo domaćinu. Iz napada u napad su uvećavali prednost koja je sredinom četvrte četvrtine dostigla maksimalnih 20 poena. Tada su ''zeleni'' shvatili da je sve gotovo pa su polako oborili tempo igre. Poslednjih pet minuta igre je bilo praktično odrađivanje posla za jedne i druge.

Najefikasniji na utakmici bio je Kris Singlton sa 21 poenom. Čtiri manje ubacio je Kalates koji je imao i 10 skokova.

Kod Crvene zvezde Davidovac je ubacio 17 poena, dva manje imao je Alen Omić.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Fenerbahče u Beogradu.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut 90:71 - Zvezda čuva obraz preko Davidovca.

37. minut - 85:68 - Papas pogađa sa penala posle skoka u napadu. Zvezdina odbrana smešna, crveno-beli se predali.

35. minut - 80:67 - Lesor zakucava iz kontre uz faul i smanjuje prednost Atinjana.

33. minut - 80:65 - Zvzeda se ne predaje, a Davidovac ne odustaje. Pogodio je još jedmnu trojku za njegov 14 poen.

31. minut - 77:59 - Dejan Davidovac nastavlja, pogodio je svoju drugu trojku na meču, a u jedno i prvi koš u poslednjoj četvrtini.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 77:56 - Davidovac pogađa iz odbojke za poslednji poen u ovom kvartalu.

28. minut - 72:50 - Domaći igrači su počeli da se poigravaju sa Crvenom zvezdom. Rivers je pronašao svoj prepoznatljiv stil igre.

26. minut - 68:47 - Sjajno zakucavanje Singltona na asistenciju Kalatesa iz leđa. Ovo je Singltonu 21. poen, a ujedno i najveća prednost za Panatinaikos.

25. minut - 57:45 - Mini serija crveno-belih, Feldin je pogodio trojku, njegovu prvu na meču.

23. minut - 57:40 - Greška Ročestija, Kalates krade loptu i lako polaže za svoj 15 poen.

22. minut - 53:40 - Kalatis je raspoložen, daje koš pod faulom Feldina, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

21. minut - 49:38 - Drugo poluvreme počelo je poenima Kalatisa.

DRUGA ČETVRTINA:

20.minut - 47:38 - Vujukas pogađa za kraj prvog poluvremena. Njegovi prvi poeni na meču. Zvezda je imala čak 19 slobodnih bacanja od kojih je pogodila 12.

19. minut - 45:35 - Novo zakucavanje Singltona, njegov 14 poen. Zvezda je izašla iz bonusa.

17. minut - 39:32 - Kris Singlton pogađa trojku za svoj 12 poen. Tajm-aut se isplatio.

16. minut - 36:29 - Spktakularno zakucavanje Lesora na asistenciju Ročestog.

15. minut - 34:25 - Trojka Ročestija, njegovi prvi poeni na meču.

13. minut - 33:20 - Keni Gabrijel spektakularno zakucava, dvorana je u transu. Ročesti u kontraritmu.

11. minut - 27:15 - Nezaustavljiv je Singlton u ovom meču. Ovo su ujedno i prvi poeni u drugom kvartalu.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 24:15 - Feldin promašuje poslednji šut u četvrtini.

8. minut - 21:12 - Omić pronalazi napački ritam Crvene zvezde.

7. minut - 21:9 - Kalates u svom stilu na ulaz ubacuje nove poene.

6. minut - 17:4 - Lesor pogađa iz odbojke. On je za sada jedini strela crveno-belih.

4. minut - 15:2 - Singlton je novom trojkom razmontirao odbarnu Crvene zvezde.

3. minut - 12:2 - Majk Džejms pogađa u poslednjoj sekundi svoju prvu trojku. Ročesti je izašao iz igre zbog dva brza faula.

2. minut - 5:2 - Lesor zakucavanjem ubacuje prve poene za crveno-bele.

1. minut - 3:0 - Kalates pogađa uz faul Ročestija. Publika u Atini je izviždala himnu Crvene zvezde.

Utakmica se igra u Atini, a prvi susret ovih rivala u Beogradu pripao je gostima koji su slavili rezultatom 63:69.

Trenutno Zvezda zauzima 10. poziciju na tabeli sa 11 pobeda i 15 poraza.

Panatinaikos je na šestom mesto sa 15 pobeda i 11 poraza.

Crvena zvezda će biti oslabljena neigranjem Nemanje Dangubića i Pera Antića.

Crveno-beli su u sve boljoj formi, što su dokazali i ubedljivom pobedom nad Mornarom u prvoj utakmici polufinala ABA lige rezultatom 91:63.

KURIR SPORT UŽIVO: Zvezda će se ovako pojačati u sledećem prelaznom roku