(KURIR TV) OMIĆ ZA POVRATAK CRVENO-BELIH: Zvezda uzvratila udarac Budućnosti! Delije nosile šampiona do 1:1 u seriji

finalE aba lige

Košarkaši Crvene zvezde posle uzbudljive završnice savladali su Budućnost (69:59) u dvorani "Aleksandar Nikolić" i izjednačili na 1:1 pred selidbu finalne serije u Podgoricu.

1 / 53 Foto: Dado Đilas

Ključni igrač u pobedi Zvezde je bio Alen Omić koji je ubacio Podgoričanima 15 poena, ali većinu tih poena kada se meč lomio u poslednjoj četvrtini. Pratio ga je Tejlor Ročesti sa 11 poena, dok je Ognjen Dobrić ubacio 10.

U timu Budućnosti istakao se Nemanja Gordić sa 22 poena.

Zveza je počela meč sa mnogo više energije nego u duelu 24 sata ranije. Imala je ideju da napadne Budučnost pod tablom, osvajala lopte nakon promašaja u napadu, pa ne čudi što je u 16. minutu posle trojke Ročestija na semaforu stajalo 29:19. Tada međutim gosti kreću u seriju 12:2 i trojkom Ivanovića sekund pre kraja prvog poluvremena stižu do izjednačenja 31:31.

Domaći tim je loše počeo drugo poluvreme. Budućnost je na krilima Ivanovića koji je ubacio pet poena i Gordića koji je pogodio trojku, nastavila seriju sa kraja prvog poluvremena, što joj je donelo vođstvo 39:31. Tim trenera Alimpijevića nikako nije uspeo da poveže igru u napadu, delovalo je kao da nema ideje, što potvrđuje i 7 izgubljenih lopti u trećem kvartalu. Zato i ne čudi da su svi u hali posle trojkeRočestija skočili i slavili prilazak na 46:43.

Budućnost je do kraja četvrtine sačuvala prednost, ali je navijače u hali razgalila činjenica da je Džejms Feldin posle gotovo dva meča vezao četiri poena za Zvezdu.

Feldin je nastavio niz i poenima uz faul doneo Zvezdi vođstvo 50:48. Ono je kratko trajalo pošto je Gordić pogodio svoju treću, a četvrtu trojku za goste. Na to je trojku ubacio i Dobrić, nastavivši rezultatsku klackalicu. Četiri i po minuta pre kraja bilo je 56:56 i čekala nas je nova drama.

Alen Omić bio mogao biti ključni igrač za Zvezdu. Iznudio je nekoliko faula i ubacio penale, koji su uz poene Feldina sa linije slobodnih bacanja odvojili Zvezdu na plus šest manje od dva minuta pre kraja.

Serija se sada seli u Podgoricu. Naredne dve utakmice igraju se u petak i subotu

Četvrta četvrtina

40. minut 69:59 - Kraj meča! 1:1 je u seriji koja se sada seli u Podgoricu. Naredne dve utakmice igraju se u petak i subotu

40. minut - Čarke Feldina i Gordića

39. minut 65:59 - Omić ubacuje dva penala

38. minut 63:59 - Feldin je ubacio dva penala

37. minut 60:59 - Gordić igra fantastičan meč, ima već 22 poena

37. minut 60:57 - Bitni poeni Omića uz faul

35. minut 56:56 - Budućnost posle tri bacanja Šehovića (faul Ročestija) stiće do izjednačenja

34. minut 56:52 - Omić sa tri poena poena pravi plus 4 za domaće

33. minut 53:52 - Trojka Dobrića

32. minut 50:52 - Treća trojka Gordića! Budućnost ukupno ima jednu više

31. minut 50:48 - Probudio se Feldin! Zvezdin Amerikanac je vezao 7 poena

30. minut 47:48 - Feldin se probudio! Ubacio je 4 poena zaredom

28. minut 43:46 - Trojka Ročestija

27. minut 40:42 - Zvezda opet ima problema sa bacanjima pogodila je 8 od 15

25. minut 37:41 - Zoran Nikolić je faulirao Bjelicu. To je četvrti faul centra Podgoričana

24. minut 35:39 - Zvezda je odgovorila sa 4 vezana poena

23. minut 31:39 - Trojka Gordića

22. minut 31:36 - Ivanović je vezao 5 poena

Treća četvrtina

20. minut 31:31 - Trojka Ivanovića sekund pre kraja poluvremena

19. minut 31:26 - Zvezda je malo stala u napadu, nema više ideja, mnogo je grešaka

16. minut 29:19 - Zvezda posle trojke Ročestija ima dvocifrenu prednost, Budućnost je za šest minuta postigla sito toliko poena

13. minut 21:17 - Zvezda je za sada bolja u skoku posebno u ofanzivi

11. minut 17:15 - Petar Popović je poggodio prve poene u drugom kvartalu

Druga četvrtina

10. minut 17:13 - Domaća ekipa na početku meča ima mnogo više energije nego u ponedeljak veče. Budućnost za razliku od prvog meča sada nije pogodila poslednji napad

7. minut 14:10 - Zvezda je u seriji 6:0

5. minut 8:10 - Budućnost prvi put vodi posle koša Dolmena

4. minut 8:6 - Zvezda igra isključivo pod tablom, dok Budućnost ima probblema u šutu. Posle uvodnih minuta Bjelica ima dva faula sa jedne, a Nikolić sa druge strane

2. minut 6:2 - Trojka Lazića

2. minut 3:2 - Omić je postigao sve poene za Zvezdu

Prva četvrtina

Zvižduci za Budućnost i Džikića

Podrška Delija

Crveno-beli su pod moranjem, pošto su izgubili prvi meč na svom terenu i prednost domaćeg terena. "Đetići" su slavili sa 80:76.

Vremena za neke dublje analize i ispravke praktično da i nije bilo, pošto se drugi meč igra manje od 24 sata od završetka prvog.

"Utorak je novi dan, ima još da se igra i moramo da uradimo sve da u nastavku izgledamo bolje. Nema krivca među igračima, ja sam kriv", rekao je trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević posle prvog meča.

Zanimljiv je podatak da je Zvezda izgubila sva tri meča od Budućnosti ove sezone, a razlika nijednom nije bila dvocifrena (dva puta po četiri poena razlike, jednom šest).

Trener Budućnosti Aleksandar Džikić posle pobede u prvom meču je kazao:

"Ako pomislimo da će Zvezda sama da se pobedi u nastavku finala, neće! Ona će sigurno da ima reakciju već u utorak. Pazite, Zvezda uopšte nije igrala loše, znala je šta hoće u napadu, šta u odbrani. Mi smo na kraju imali nekoliko propusta, koje se meni lično ne sviđaju, ali, dobro, finale je to", zaključio je Džikić odmah posle meča.

Drugi meč finala igra se u hali "Aleksandar Nikolić" u Beogradu od 18.30, a potom se serija seli u Podgoricu.

KURIR SPORT: ABA prekršila sopstveni Pravilnik? Sudije za sve utakmice određene unapred?